Belgia koroonameetmed on suures osas lõppenud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. märts 2022 kell 10:52Belgia tühistas esmaspäeval enamiku koroonameetmetest. “Koroonapassi kasutamine on selleks korraks lõppenud,” teatas reedel Belgia peaminister Alexander De Croo. Alates esmaspäevast ei pea belglased, kes soovivad käia restoranis, muuseumis, kinos või spordisaalis, enam näitama COVID-passi ega negatiivset testi.

 

Belglased, kes naasevad reisilt, sh ka ELi-välistest riikidest, kus “pandeemia” on kontrolli all, ei pea enam täitma spetsiaalseid COVID-vorme.

 

Maskinõue praktiliselt kadunud

Suures osas on kaotatud ka maski nõue. Belgias tuleb maske kanda ainult ühistranspordis ja tervishoiuasutustes. Enam ei ole poodides, koolides ja kontorites maski kandmise nõuet. See on “soovitatav” ainult siis, kui 1,5 meetrit ei suudeta hoida.

 

Üleeuroopaline leevendamine

Enne Belgiat olid mitmed teised Euroopa riigid oma koroonapiirangud suures osas kaotanud (nt Norra, Rootsi, Taani, Tšehhi, Šveits, Island, Iirimaa, Suurbritannia, Leedu, Poola, Portugal jne). Isegi väga rangeid koroonameetmeid rakendanud Austrias saavad inimesed möödunud laupäevast alates taas külastada restorane ja baare ilma vaktsineerimistunnistuseta või testimiseta.

Reedel hakkasid lõdvendatud reeglid kehtima ka Saksamaal. Näiteks jälgitakse toitlustusasutustes 3G reeglit, mis tähendab, et restoranid ja kohvikud on esimest korda üle pika aja avatud ka vaktsineerimata inimestele – kuid ainult negatiivse koroonatestiga.

 

Allikad: Epoch Times, Reuters

Foto: Petar Starčević / Pexels

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt