Protesteerivad serblased: Asi ei ole koroonas! See on revolutsioon vabaduse ja elu nimel!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. juuli 2020 kell 9:507. juuli õhtul kogunesid Belgradi parlamendihoone ees tuhanded serblased, et protesteerida valitsuse, eelkõige presidendi Aleksandar Vucici vastu, kes olevat rahva sõnul ohtlikum kui Covid-19. Videoklippidest on näha suures koguses pisargaasi, mida politseinikud kasutasid protestijate tõrjumiseks. Kuigi Serbia autoriteedid keelasid kaks päeva pärast vägivaldseid konflikte sise- ja välisruumides kogunemise enam kui kümnel inimesel, oli neljandal õhtul arreteeritud 71 inimest, seega rahutused jätkuvad. 

 

France24 kirjutab, et serblased protesteerivad seetõttu, et president plaanis taastada nädalavahetuseks ranged piirangud seoses koroonaviiruse levikuga. “Meie haiglates ei ole enam vabu voodikohti. Me ei taha tappa oma arste,” põhjendas president. Ta eitab, et piirangud olid omakasupüüdlikult juunis toimunud valimiste ajaks eemaldatud, kuid see on fakt, et enne valimisi võisid suured massid koguneda näiteks jalgpallivõistlustel ja pulmades.

Aga milline on meeleavalduste juurpõhjus? Serblased ise kommenteerivad YouTube’i videote all, et president Vucic on neid diktaatorliku režiimi all terroriseerinud juba kaheksa aastat.

  • “Ta on pidevalt televisioonis valetanud, levitanud väärinfot, petnud igal valimisel, ostnud hääli, ahistanud inimesi häälte kogumiseks, arreteerinud teisitimõtlejaid, võtnud ära raha ja pensione. Viimaseks tilgaks oli see, kui ta peatas karantiini ja hakkas kaudselt inimesi tapma, et korraldada uued võltsvalimised. Inimesed hakkasid surema ja alles siis, kui ta oli võitnud, tahtis t
Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt