Millal tuleb vaktsineerimine rumaluse vastu?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. november 2021 kell 14:29Foto: Canva

Erik Abner on maksumaksja rahadega ülalpeetav Tartu ülikooli noor teadlane, kes sai kuulsaks möödunud aastal, kui ta üritas ümber lükata aastakümnete pikkuse maailmatasemel teadustegevusega teadlaste-professorite Sucharit Bhakdi ja Karina Reissi rahvusvahelise bestselleri “Koroona valehäire” lähtepunkte. Nimelt keskendus Erik Abner ainult raamatu kirjastaja eessõnale, milles ta leidis, et SARS-Cov-2 kirjapilt ei olnud teaduslikult õige ning see oli tema peamiseks argumendiks raamatu põrmustamisel. Raamatus oli muide üle 100 teadusliku viite, mida ta ümber lükata ei tihanud…

 

Nüüd on Abner jälle meedias oma tiibu lehvitamas ja kilkab rõõmsalt, et vaktsineerimine on parem kui läbipõdemine. Jääb arusaamatuks, mille põhjal mees sellist jama ajab, kui meil on nii Eestist kui ka välismaalt andmeid, mille põhjal on ilmselge, et vaktsineerimine ei kaitse loomulikust immuunsusest ja läbipõdemisest paremini. Teatavasti on nii Iisraelis, Islandil kui ka Iirimaal rekordkõrgete arvudega koroonapuhangud rekordkõrgete vaktsineerimisnäitajate keskel. Waterfordi maakonnas Iirimaal on vaktsineeritud 99% täisealistest elanikest, kuid samal ajal on seal riigi suurim puhang. Ka Saaremaa haigla juht Edward Laane teatas hiljuti, et suurimat muret teeb talle vaktsineeritud inimeste haigestumine.

Lisaks ei saa jätta mainimata, et teadlased nagu Abner nimetavad ka ühe süsti saanuid vaktsineerimata inimesteks, sh loetakse vaktsineerimata inimesteks ka neid, kes on saanud ka teise süsti kätte, kuid sellest pole veel möödunud kaht nädalat. Aga kuna terviseamet ei avalikusta seda, kui suur osa on haiglas neid, kes on tegelikult saanud juba ühe või hiljuti ka teise süsti, siis ei saa välistada, et suurem osa koroonaga haiglas olijatest on kõik saanud vähemalt ühe süsti.

Ja kas “teadlased” on ära unustanud, kui kaua see enneolematu laustaud nende arvates juba kestab? Mäletatavasti pandi maailm lukku varsti juba kaks aastat tagasi, aga ikka on vaja süstida!? Kas te ei arva, et selle aja peale on kõik juba selle haiguse läbi põdenud? Meil on ca 60% vaktsineeritud inimesi ja antikehasid on ca 80% inimestel, milleks on veel vaja rääkida vaktsineerimisest?

Parim kaitse kõikide haiguste eest on liikumine, hea toit, rõõmus meel ja massimeedia vältimine.

 

Tartus vilgub tulukene, kuid see ei paista Tallinna

Abner on korralik luuletaja ja jutuvestja, aga päris teadusest on asi kaugel. Nimelt väidab mees, et “olemas on mingi hulk inimesi, kes põevad haigust asümptomaatiliselt, aga nad on vähemuses. Oleks tore, kui saaksime ennustada, kes need asümptomaatilised inimesed on, aga paraku puudub meil info, mille abil neid asümptoomseid juhte ennustada”.

Selles kahes lauses on nii palju pseudoteadust ja umbluud, et ainuüksi nende lausete eest tuleks Abner eluks ajaks hoida eemale igasugusest teadusest ja positsioonidest.

Ta väidab, et mõned inimesed põevad haigust asümptomaatiliselt – kas see ei tähenda, et inimene on terve? Ta räägib inimestest, kes on terved haiged. Hoolimata sellest, et selline nähtus nagu asümptomaatiline nakatamine, ei ole tegelikult põhjapanevat tõestust leidnud.

Lisaks ütleb, et ta tahab tegeleda ennustustega, et saada teada, kes on need terved haiged.

Ehk peaks abi küsima kolleegidelt Krista Fischerilt ja Mario “Boombastic” Kadastikult, kes mõlemad juba ligi kaks aastat maksumaksja rahadega ainult ennustustega tegelevad. Ma usun, et nad võtaksid Abneri hea meelega punti, siis te oleksite nagu The Three Stooges.

Maksumaksja kulul lulli lasta on tore. Kõik vaktsiinipropageerijad (Lutsar, Popov, Ratas, Kallas, Kiik, Abner, Joller, Merits, Talving, Soodla, Kõlvart jne) on maksumaksja rahadega ülalpeetavad. Nad arvavad, et nad on jumalad ja teistest tähtsamad. Nemad võivad teistele öelda, kuidas nad peaksid oma elu elama. Maksumaksja raha peal elades ei pea üldse muretsema karantiini ja muu sarnase osas, sest kindel raha on iga kuu alguses kontol olemas. Neil pole probleemi minna karantiini või panna oma töökoht kinni, sest raha tuleb kogu aeg peale. Aga erasektor ei saa niimoodi opereerida.

Erik Abner on teadusmaailmas alles uustulnuk, ometi peab ta end targemaks maailmakuulsatest teadlastest ning eirates üksikisikute õigust keha puutumatusele ja põhiõigustele, ütleb ta teistele, kuidas nemad peavad elama ja endasse mingit keemiat süstima? Ja ise unistab samal ajal ennustamisest…

Härra Abner, mida oskab teie klaaskuul öelda selle kohta, et Antwerpenis asuvas haiglas on kõik koroonaviirusega intensiivravi patsiendid vaktsineeritud? Või et Eestis on keskmine oodatav eluiga võrdeline või isegi väiksem kui keskmise koroonasurnu vanus?

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: CanvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt