USA ametnike sõnul ei tohiks Snowdenile armu anda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. november 2013 kell 10:17USA Valge Maja ametniku ja juhtivate kongressiliikmete sõnul ei peaks Ühendriikide luureandmeid lekitanud Edward Snowden armu saama. Valge Maja nõuniku Dan Pfeifferi sõnul rikkus Snowden Ühendriikide seadust. “Ta peaks USA-sse naasma ja kohtu ette astuma,” rääkis Pfeiffer telekanalile ABC.

 

Senati luureasjade komitee esimehe Dianne Feinsteini arvates jättis Snowden kasutamata võimaluse “helistada esindajatekoja luureasjade komiteele, senati luureasjade komiteele, et teavitada neid informatsioonist, mida nad oleks nägema pidanud”. “Oleksime temaga kohtunud ja info üle vaadanud. Seda ei juhtunud ja nüüd on ta oma riigile teinud tohutu karuteene,” rääkis demokraadist Feinstein telekanalile CBS. “Minu arvates ei tuleks talle armu anda.”

Ka vabariiklasest kongressiliige Mike Rogers ei näinud “mingit põhjust” vabastada Snowden mis tahes süüdistustest.

Saksa roheliste erakonna tuntumaid parlamendiliikmeid Hans-Christian Ströbele kohtus neljapäeval Moskvas Snowdeniga, et arutada tolle lekitatud materjalidele tuginevad väited, et NSA võis teiste riigijuhtide seas kuulata pealt ka Saksa kantsleri Angela Merkeli mobiiltelefonikõnesid. Ühendriikidest põgenenud Snowden sai augustis Venemaalt ajutise varjupaiga.

 

Allikad ja lisalugemist: BNS, Washington PostRussia Today

Pilt: Telegrami päevapilt 31. juuli 2013

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt