USA-s algab kohtus Bostoni arvatava pommipanija üle

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. juuli 2013 kell 10:29 

Bostoni ringkonnakohtus algab täna kohtuprotsess tšetšeen Džohhar Tsarnajevi üle, keda süüdistatakse Bostoni maratoni pommiplahvatuste korraldamises, vahendab ERR.

Tsarnajevile on esitatud 30 süüdistuspunkti, millest 17 puhul ähvardab teda surmanuhtlus, vahendas Ehho Moskvõ võrguleht.

Muu hulgas pannakse 19aastasele Tsarnajevile süüks terroriakti korraldamist, massihävitusrelva kasutamist, nelja inimese tapmist ning eraldi punktina politseiniku tapmist. Uurijate arvates korraldas Džohhar Tsarnajev plahvatused koos oma venna Tamerlan Tsarnajeviga, kes hukkus kinnipidamisel.

Bostoni pommiplahvatuste kohta hakkas esimesest päevast peale levima ka alternatiivseid teooriaid ametlikule. Alustuseks mainisid maratonil jooksnud inimesed, et juba enne starti olid platsis pommikoerad ning inimestel paluti jääda rahulikuks. Hiljem selgus näiteks, et vendade Tsarnajevite seljakotid olid hoopis teist värvi, kui need ranitsad, mis koos pommidega plahvatanud olid. Vastukäivust ametliku teooriaga ja ametnike poolt mahavaikitud teemasid leiad samateemalistest artiklitest selle loo alt.

 

 

Allikad: ERR, Boston Globe

Foto: FBI

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt