USA senat lükkas esmahääletuse Süüria osas edasi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. september 2013 kell 10:27syriaUSA senat lükkas esmaspäeval edasi esmahääletuse Süüria ründamise osas, edastas kohalik meedia. Senat pidi võimaliku rünnaku üle hääletama 11. septembril, kuid senati enamuse liider Harry Reid teatas ootamatult, et see lükatakse edasi, vahendab BNS. Russia Today kirjutab, et põhjuseks võis olla Venemaa ettepanek Süüria keemiarelvade osas.

 

Vene välisminister Sergei Lavrov kutsus päeval Süüria režiimi allutama oma keemiaarsenal rahvusvahelisele järelevalvele, et hoida ära võimalik sõjaline sekkumine. USA presidendi Barack Obama sõnul on Venemaa ettepanekus Süüria keemiarelvade osas positiivset potentsiaali ja soovitas seda tõsiselt võtta.

Obama hoiatas samas siiski igasuguse viivitamistaktika eest. “See võib olla läbimurdeline, kuid meil tuleb jääda skeptiliseks, sest viimastel aastatel pole me näinud Süüria võime mõistlikult tegutsemas,” ütles president, kelle sõnul vestles ta sel teemal möödunud nädalal korraldatud G20 tippkohtumisel Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

“Kui me peaksime leidma mõjutusmehhanismi, mis aitab meil lahendada probleemi nende keemiarelvadega Süürias, siis ma olen kahel käel selle poolt,” märkis Obama.

Mitmed senaatorid on hakanud rünnaku vajalikkuses kahtlema, kuid senaator Lindsay Graham on endiselt selle poolt, kirjutab USA Today. Grahami sõnul loodab ta, et senat hääletab siiski sekkumise poolt.

 

Allikad: BNS, Russia Today, USA Today

Foto: washingtonwatch.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt