USA hirmu toidetakse veelgi: senaatorile saadeti mürki

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. aprill 2013 kell 8:51 

BNS kirjutab, et USA postiametnikud peatasid teisipäeval senaator Roger Wickerile lähetatud kirja, mis sisaldas tugevatoimelist mürki ritsiini, kinnitasid võimuesindajad. Kiri avastati tavapärase kontrolli käigus sorteerimispunktis ja see ei jõudnud Wickeri kontorisse. Senatihoone turvaülem Terrance Gainer ütles avalduses, et senati postiametnikeni jõudis kiri, mille sisaldas ritsiini.

 

Mississippi osariigi vabariiklasest senaator Wicker tegi juhtunu kohta lühikese avalduse. “Soovin tänada meie julgeolekutöötajaid raske töö ja hoolikuse eest, millega nad tagavad Kapitooliumil töötavate inimeste turvalisust,” lausus Wicker. Pole teada, miks mürgitatud kiri just Wickerile saadeti, ega ka seda kas juhtum võib olla seotud Bostoni terrorirünnakutega.

Ritsiin on nii mürgine, et inimese võib tappa tühine kogus, mis jõuab vereringesse või hingatakse sisse. Ritsiiniga kokkupuutumine võib tuua inimesele surma 36-72 tunni jooksul. Naha kaudu mürk kuigi hästi ei levi. Ritsiinile pole vastumürki.

Aastal 2004 evakueeriti kolm senatihoonet, kui postist avastati samalaadseid ritsiiniümbrikke. Aasta varem saadeti Lõuna-Carolinas asuva Greenville’i postitöötluskeskusesse kiri, milles oli väike pudel ritsiini. Kirjas lubati levitada ritsiini üle kogu riigi, kui valitsus ei muuda veoautojuhtidele kehtestatud uut reeglistikku.

Ajalehes New York Times 2011. aastal avaldatud artiklis märgiti, et Ühendriikidel on andmeid terrorivõrgustiku Al-Qaeda Jeemeni haru katsetest valmistada ritsiini, et kasutada seda rünnakuteks USA vastu. Leht kirjutas täpsemalt määratlemata salajastele luureraportitele viidates, et Jeemeni alqaedalased püüavad hankida suurt kogust riitsinuseseemneid mürgi valmistamiseks.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Washington Post, CNN

Foto: Photo Dictionary

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt