Viini halduskohus otsustas, et läbipõdenute ja antikehadega inimeste jaoks on pandeemia läbi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. veebruar 2022 kell 14:34Viini halduskohus on ennegi teinud otsuseid, mis ei lähe kokku riikliku koroonapoliitikaga. Tänavu jaanuaris lisandus veel üks selline otsus: nimelt langetas Viini halduskohus otsuse, mille kohaselt Covid-19-st tervenenud inimeste ja nende jaoks, kes tõestavad endal antikehade olemasolu, on pandeemia läbi! Tavatu otsuse teinud kohtunik järgis Austria põhiseadust ajal, mil koroonapandeemia sildi all kodanike õigusi järjest jalge alla tallatakse.

 

Vastav otsus sündis ühest 2021. aasta jaanuaris toimunud intsidendist, mil trahviti avalikus kohas maski mittekandnud inimest. Tõestanud endal antikehade olemasolu, esitas kodanik kaebuse halduskohtule ja 2022. aasta jaanuaris toimus Viini halduskohtus korraline istung, milles eelnev otsus tühistati. Kohtu otsuse järgi ei kaasnenud kodaniku käitumisega epidemioloogilist ohtu. “Kaebuse esitaja väidet, et asjakohaste regulatsioonide eesmärk on tõkestada Covid-19 nakkuste levikut ja et paranemise tõendamise tõttu ei ilmnenud epidemioloogilist ohtu, ei saa täielikult toetada ega ka ümber lükata,” sedastab kohtuotsus.

“Kuna konkreetsel juhul ei ole võimalik kaebaja poolt kuriteo toimepanemist kahtluseta tõendada ning samuti on olemas õiguslikud kahtlused seoses kõnealuse normi kohaldatavuse üle konkreetsel juhul, menetluse jätkamisest ja määruse kohaldamisest hoidutakse…” Kohus pole seega kindel, kas vastavat õigusnormi saab kohaldada isiku suhtes, kes on haigusest paranenud või kellel on koroonat neutraliseerivad antikehad.

 

Määrused on ebaseaduslikud, kui need rikuvad seadust

Kaebus esitati järgmistel põhjustel: Covid-19 meetmete seadus annab terviseministrile volitused anda välja määrusi. Neid määrusi võib omakorda väljastada ainult sanitaarmeetmetena, et vältida Covid-19 levikut. Vastavalt föderaalseaduse kohaldamisalale (§ 1 lõige 1) on see täpselt reguleeritud. Need eeskirjad kehtivad ainult Covid-19 leviku tõkestamiseks. Terveneva või neutraliseerivate antikehadega inimesed ei aita kaasa viiruse levikule.

Wochenblicki sõnul oli kaebuse põhjuseks ka see, et määrused täpsustavad seadust, kuid ei tohi seda muuta. Need on õigussüsteemi hierarhias allutatud formaalsetele seadustele. Siin on väljavõte kohtunike ühingu kodulehelt õigussüsteemi hierarhiast: “Madalamat normi peab katma kõrgem.” Lihtsustatult öeldes tähendab see, et kui norm rikub kõrgemat regulatsiooni, siis on see ebaseaduslik.

Konkreetselt tähendab see kõigile neile inimestele, kes on Covidist paranenud või kes suudavad tõendada antikehade olemasolu, seda, et nad ei kujuta endast epidemioloogilist ohtu. Seetõttu ei kehti Covid-19 leviku tõkestamiseks sanitaarmeetmetena antud määrused nendele inimestele. Wochenblickile kättesaadavad istungi protokollid leiad originaalartikli juurest.

 

Allikas: Wochenblick

Foto: Pexels / Ekaterina Boltsova

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt