Telegrami uudised (nädal 3): riik tunnistab statistika väänamist, kaine mõistuse võidukäik jätkub

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. jaanuar 2022 kell 14:45Foto: kollaaž / Canva.com

Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 17.-23. jaanuar 2022. Möödunud nädalas sai Telegram Terviseametist ja Sotsiaalministeeriumist kõnekad vastused mõnedele väga põletavatele koroona-küsimustele.

 

Selgus, et hirmul on suured silmad! Peavoolumeedias ja ühiskonnas laiemalt jätkusid aga mõistusele kutsuvad sõnavõtud.

NB! Ca uudiste 5. minutil on sisse lipsanud üks viga. Nimelt Rootsis peab kino külastamiseks siiski vaktsiinipassi välja käima.

 

1

https://www.telegram.ee/eesti/terviseamet-99-covid-19-ga-surnutest-olid-kaasuvad-haigused-ja-24-olid-vaktsineeritud

Terviseamet: 99% COVID-19-ga surnutest olid kaasuvad haigused ja 24% olid vaktsineeritud

Telegramil õnnestus taaskord advokaat Robert Sarve abiga saada infot, mida riigiasutused Telegrami ajakirjanikele ei väljasta. Seekord soovisime teada, kui paljudel COVID-19 tõttu surnud isikutel olid kaasuvad haigused?

Selgus, et sarnaselt paljudele teistele riikidele olid kaasuvad haigused tervelt 99% positiivse koroonatesti saanud surnutest.

Lisaks tunnistas Terviseamet, et 24% COVID-19 tõttu surnutest olid vaktsineeritud ning samal ajal puudub Terviseametil teave, et juba eelnevalt koroonat põdenud inimene oleks teistkordse põdemise tagajärjel surnud.

Kas mantra “vaktsineerimine kaitseb raske põdemise ja surma eest” ikka pädeb?

 

2

https://www.telegram.ee/eesti/numbripettus-tervisemanipulatsiooniametis-2-aasta-jooksul-ainult-koroonaviirusesse-surnud-20-inimest

Terviseameti infost selgub seega, et 2 aasta jooksul ainult koroonaviirusesse surnud 20 inimest

See tähendab, et koroonakriisi vastutavad isikud ja riiklikud organisatsioonid on kaks aastat Eesti rahvale sisuliselt valetanud.

Terviseameti andmetel on koroonaviirusega Eestis surnud ligi 2000 inimest. Kui 99% nendest olid kaasuvate haigustega, siis lihtne arvutustehe näitab, et ainult koroonasse suri 20 inimest.

Tuletame meelde, et ka Lissaboni 2021.aasta kohtuotsusest selgub, et jaanuarist 2020 kuni aprillini 2021 on kinnitatud Covid-19 surmajuhtumeid vaid 152, mitte 17 000, nagu väidavad valitsusasutused.

 

3

https://www.telegram.ee/eesti/sotsiaalministeerium-kinnitab-koroona-haiglaravi-statistikas-kajastuvad-ka-autoonnetuses-viga-saanud-inimesed

Kuid ebatäpne pole ainult koroonasurmade statistika

Sotsiaalministeerium kinnitab, et koroona haiglaravi statistikas kajastuvad ka autoõnnetuses viga saanud inimesed

Telegram sai advokaat Robert Sarve abiga kinnitust kuuldusele, et üleüldises koroonaviiruse andmestiku haiglaravi statistikas kajastuvad ka muude haiguste ja vigastustega patsiendid.

Sotsiaalministeerium kinnitas, et statistika kajastab nii neid, kes on haiglas COVID-19 tõttu, kui ka neid, kes on haiglas mõne muu põhihaigusega, kuid kaasuvaks haiguseks on COVID-19. Sama kehtib ka intensiivravil viibivate covid-positiivsete kohta. Ehk siis, kui oled viga saanud autoõnnetuses, aga said positiivse testi, lähed sa statistikasse kui koroonahaige.

Kui Terviseamet ja Sotsiaalministeerium pole suutnud 2 aasta jooksul oma statistikat korda teha, siis see tähendab, et tegemist on sihiliku rahvaga manipuleerimisega ja see on kriminaalne! Kas tõesti ei leidu meie IT-riigis programmeerijat, kes suudaks andmestikku tekitada mõned lisaread?

 

4

Peavoolumeedias ja ühiskonnas laiemalt jätkusid mõistusele kutsuvad sõnavõtud

https://www.telegram.ee/eesti/kokku-22914-miljonit-pcr-testimine-laheb-tanavu-riigile-maksma-100-miljonit-eurot

Kuigi riik on otsustanud sel aastal PCR-testimine kulutada veel 100 miljonit eurot, leiab teadusnõukoja endine juht Irja Lutsar, et PCR-testimist võiks vähendada.  „Me peame jõudma nii kaugele, et sellesse haigusesse suhtutakse nagu tavalisse viirushaigusesse, näiteks lõpetama lähikontaktsete inimeste eneseisolatsiooni,“ sõnas Lutsar. Viroloog ütles ERR-ile koguni, et teda paneb imestama tohutu usk piirangutesse ning piirangutel lihtsalt piirangute pärast praegusel ajal ei ole enam mingit mõtet.

https://www.telegram.ee/eesti/martin-kadai-eestis-on-pcr-testimisega-ule-volli-mindud

Martin Kadai ütles aga, et Eestis on PCR-testimisega üle võlli mindud

Õiguskantsleri nõunik ja nakkushaiguste ekspert Martin Kadai ütles, et toetab massilise PCR-testimise lõpetamist, kuna seda ei ole inimeste ravimisel vaja ning seetõttu pole see ka kuluefektiivne vahend. Ja tal võttis pea kaks aastat aega, et sellest aru saada? Hea, et nüüdki!

https://arvamus.postimees.ee/7432866/liina-laks-omikron-ja-piirangute-mottetus

Majandusajakirjanik Liina Laks kirjutas Postimehes, et pandeemia on läbi ja piirangud praegusel – või igasugusel – kujul on mõttetud, kahjulikud ja ebademokraatlikud ja põletavad aina rahva raha, mida saaks kasutada sellesama rahva ravimiseks.

https://www.telegram.ee/eesti/evea-ettevotjad-soovivad-valitsuselt-koroonapiirangute-loppu-ja-kahju-huvitamist

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon EVEA saatis Vabariigi Valitsusele pöördumise, milles tehakse ettepanekud hüvitada kahju koroonakriisi meetmete ja piirangute tõttu kannatanud ettevõtetele ning lõpetada sisutud koroonapiirangud.

https://www.telegram.ee/maailm/who-piiride-sulgemine-on-voitluses-covid-19-vastu-on-ebatohus

Piirangute kohta võttis sõna ka Maailma Terviseorganisatsioon WHO öeldes, et piiride sulgemine võitluses Covid-19 vastu on ebatõhus

https://www.telegram.ee/maailm/suurbritannia-kaotab-vaktsiinipassid-ja-maskikohustuse

Ühendkuningriik leevendab koroonapiirangud, lisaks muule kaob maskikohustus ja lõpeb ka koroonatõendi nõudmine suurtel üritustel

Peaminister Boris Johnson teatas, et piiranguid leevendatakse, kuna valitsust nõustavate teadlaste hinnangul on omikroniga kaasnenud nakatumislaine tipp möödas.

https://www.telegram.ee/maailm/soome-terviseameti-juhtivametnik-koroonapass-ei-takista-viiruse-levikut

Soome terviseameti (THL) terviseohutuse direktor Mika Salminen avaldas arvamust, et koroonapass ei takista viiruse levikut ning selle kasulikkus tuleks ümber hinnata ka Euroopa Liidus.

Salmineni sõnul võib koroonapassi kasutamine avalike teenuste juures lausa epideemiat kiirendada, sest selle kasutamise juures kaasnevad ka erinevad kontaktid. Lisaks ütles ta, et põhimõtteliselt vaktsiinivastaseid inimesi koroonapassi nõue vaktsineerima ei pane.

https://www.telegram.ee/maailm/iisraeli-uuring-koroona-omikron-tuvega-haigestumist-ei-peata-isegi-4-vaktsiinidoosi

Koroonasse haigestumist ei peata isegi 4 vaktsiinidoosi, selgub värskest Iisraeli uuringust. Sheba haigla uuringust tuleb välja, et koroona omikron-tüvega võivad haigestuda isegi 4 doosi saanud inimesed.

https://www.telegram.ee/maailm/sveitsis-aktsepteeritakse-covidi-toendi-saamiseks-ka-antikehateste

Šveitsis aktsepteeritakse Covidi tõendi saamiseks ka antikehateste

Kui Tallinna ringkonnakohus otsustas 2. detsembril, et antikehadega isikute võrdsustamine vaktsineeritud isikutega on põhjendamatu ning koroonaviiruse antikehadega inimestele ajutist erandit piirangute kohta ei tehta, siis Šveitsis peetakse antikehatestiga (seroloogilise testiga) positiivse tulemuse saanud ehk antikehasid omavaid inimesi vaktsineeritute ja läbipõdenutega võrdseks Covidi tõendi saamiseks. Millal me järgi jõuame?

https://www.telegram.ee/maailm/video-stockholmis-avaldas-10-000-inimest-meelt-koroonapassi-vastu

22. jaanuaril avaldati rohkem kui 120 linnas üle maailma meelt koroonameetmete vastu kuuenda ülemaailmse meeleavalduse Word Wide Demonstration raames.

Kuigi Rootsis on koroonapiirangud võrreldes teiste riikidega kordades väiksemad, kogunesid ka seal inimesed 22. jaanuaril oma õiguste kaitseks ja koroonapassi kaotamise toetuseks meeleavaldusele, kus osales ca 10 000 inimest.

Rootsi võttis ühena viimastest riikidest Euroopas sel talvel kasutusele koroonapassi paar kuud tagasi, ent seda ainult suuremate ürituste tarvis. Kohvikusse ja spordisaali saab Rootsis endiselt ilma koroonapassita. Maski soovitatakse alates jaanuarist kasutada ainult täiskasvanutel ja vaid ühistranspordis tipptundide ajal. Poes ja mujal siseruumides kellelgi maskikandmise kohustust ei ole.

 

5

https://www.err.ee/1608474794/vabaduse-valjakul-toimus-ekre-meeleavaldus-korgete-energiahindade-vastu

Eestis toimus koroonamassimeeleavalduse asemel elektri hinnatõusu vastane protest

22. jaanuaril toimunud meeleavaldusel “Elektri hind alla!” esitas EKRE valitsusele kolm nõudmist – lõpetada elektriga kauplemine börsil, peatada Eestis CO2 kauplemissüsteemi kasutamine ja kehtestada elektrile kui elanikkonna toimetuleku tagamiseks vajalikule kaubale hinnalagi.

 

6

https://www.telegram.ee/maailm/nobeli-preemia-laureaat-luc-montagnier-vaktsineerimata-inimesed-paastavad-inimkonna

Nobelist Luc Montagnier: vaktsineerimata inimesed päästavad inimkonna

Viroloog ja Nobeli preemia laureaat Luc Montagnier pidas Itaalias Milanos toimunud nn rohelise passi ja tervisediktatuuri vastasel meeleavaldusel kõne, kus teatas, et vaktsineerimata inimesed päästavad maailma ja vaktsiinidest pole absoluutselt mitte mingit kasu.

“See on võitlus bakterite ja viiruste vahel, mida saab võita õige toitumise ja hügieeniga. Seda ei ravi vaktsiin, vaid selle haiguse kõrvaldab kombineeritud ravi.”

“Selle asemel, et kaitsta, võivad need (vaktsiinid) isegi soodustada muid nakkusi,“ ütles Montagnier ja lisas, et vaktsineerituid saavad päästa vaid vaktsineerimata inimesed.

 

7

https://www.telegram.ee/maailm/idiokraatia-austraalias-perthis-keset-suve-1-inimene-haiglas-koigile-teistele-vaktsiinipassi-kohustus

Idiokraatia Austraalias Perthis: keset suve 1(!) inimene haiglas, kõigile teistele vaktsiinipassi kohustus

Ilmselt ei ole kellelegi uudiseks, et Austraalia on justkui vanglaplaneedi katselabor, kus vaadatakse, kui palju koroonameetmed on inimesed nõus taluma. Lääne-Austraalia osariigi pealinnas Perthis on praegu, südasuvel üks (!) inimene koroonaga haiglas, seega peavad valitsuse arvates ülejäänud 2,6 miljonit inimest vaktsiinipassi omama, et ühiskonnaelust osa saada.

Samuti, kuna kogu osariigi peale on pisut üle 100 positiivse testi, kehtestati Perthis kõikjal ühiskondlikes siseruumides maskikandmisnõue.

Eelmise nädala seisuga on ligi 90% Western Australia üle 12-aastasest elanikkonnast topelt-vaktsineeritud ning 21,9% on saanud juba ka kolmanda doosi.

Kas need piirangud tunduvad tõesti kellelegi normaalsed? Miks USA ja NATO ei tõtta juba Austraaliasse demokraatiat viima?

 

8

CANCEL-19 ehk lõpetame ise koroonapiirangud?

Mida teha, kui oled ühiskondlikest tegevustest ära lõigatud? Kas põgeneda maale kogukondadesse elama või seista oma õiguste eest? Või mõlemat? Mis oleks, kui lõpetaksime ise päevapealt kõik koroonameetmed või vähemalt nende meetmete järgimise? Vähemalt nii arvab meie värske podcasti külaline, kogukondade aktivist William Koval.

11. märtsil 2020 kuulutati välja ülemaailma koroonapandeemia, seega 11 märts oleks sümboolselt ilus päev maailma taasavamiseks. „Teeme ära? Sest keegi teine seda meie eest ei tee,“ leiab meie saatekülaline William. Cancel-19!

 

9

https://www.telegram.ee/eesti/videod-stenbocki-maja-ees-toimunud-meeleavaldust-vaisasid-ka-ulle-madise-ja-taavi-aas

Ja lõpetuseks tuletame meelde, et neljapäeviti toimub Stenbocki maja ees koroonapiiranguid lõpetama kutsuv meeleavaldus.

Valitsushoone ees kogunetakse igal neljapäeval kell 11-12.30 seni, kuni kõik koroonameetmed tühistatakse.

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast. Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: kollaaž / Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt