Telegrami lugeja: avalik kiri Eestile III

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. oktoober 2013 kell 17:30



Jätkame põneva lugejakirja avaldamist, pöördumist, mis on suunatud Eesti rahvale, poliitikutele ja meediale. Jättes vahele ülevaate Rothschildidest, millest Telegram on juba põhjalikult kirjutanud, keskendub seekordne osa vabamüürluse ilmingutele Eestis.

 

/–/

 

Meediaväljaanded üllatavad aeg-ajalt artiklitega Eesti vabamüürlastest, kes enam mitte nii suure üllatusena on “sattunud“ riiklike või veel mastaapsemate institutsioonide etteotsa. Juba 1994. aastal Eesti Panga direktorina kandis Siim Kallas hoolt, et vabamüürluse sümbol Kõikenägev Silm kolmnurgas satuks 50-kroonisele rahatähele. Rahatähele, mida algses kroonipoliitikas ei eksisteerinudki. Vähe sellest, meie tänane demokraatlikult (?) valitud Waba Riigi president Toomas Hendrik Ilveski on vürtsitanud endagi elu salaseltsiga.

Wikipedia andmeil oli T. H. Ilves Trilateraalse komisjoni (kolmepoolne komisjon, mille ametlikuks eesmärgiks on tihedam koostöö kolme regiooni – Põhja-Ameerika, Euroopa, Aasia ja Okeaania – vahel; praegu kuulub sinna Harri Tiido, samuti vabamüürlane) 36-liikmelise täidesaatva komitee liige aastatel 2004–2006. See on eraorganisatsioon, mis on loodud David Rockefelleri (vabamüürlane, kes on Rothschildide veresugulane ja ühe maailma rikkama perekonna pea) initsiatiivil ja kuhu kuulub üle 300 mõjuvõimsa eraisiku Euroopast, Põhja-Ameerikast, Aasiast ning Okeaaniast.

2012. aastal Helsingis toimunud kohtumisel käis lisaks meie president Ilvesele ka me tänavune uhkeim kodanik sm Ansip. Lugejatel võib tekkida küsimus, et mis selles halba on, et inimesed kuuluvad salaseltsidesse? Võib tunduda küll mageda argumendina, ent ühiskond, kus me elame, on paika pannud, et aatelisi heategusid ei varjata, kui tegemist pole just ekstsentrikuga või poliitikuga, kes üritab rahvale igalt tasandilt silma paista. Ent küsimused tekitavad alati järgnevaid küsimusi: kas Toomas Hendrik Ilves üldse on Eesti ja ta rahva jaoks millegi positiivsega silma paistnud? Mis asja oli Toomas Hendrik Ilvesel ja Andrus Ansipil, kahel kõige mõjuvõimsamal eestlasel, Trilateraalses komisjonis? Miks nad varjavad seda eestlaste ees, rahva ees, keda nemad teenima peaks?

Nii kaua, kui rahvale ausaid vastuseid ei anta, võime me riigis, kus kehtib sõnavabadus, tõstatada järgmisi küsimusi: kas Ilves ajab Eesti, e-Eesti või hoopis kellegi kolmanda asja? Me mõistame, et 21. sajand on infoajastu, ent inimeste heaolu ei ole kolinud üle internetti ega sõltu sellest. Inimeste heaolu sõltub isiklikust harmooniast ning praeguses ühiskonnas on valitsusel ja riigipeal suur osa selle loomisel.

 

**

Kahjuks on kurjajuur vabamüürluse näol imbunud ka Eesti poliitmaastikule. Miks kahjuks? Vabamüürlasest poliitikud ei esinda Eesti ja ta kalleima vara – rahva – huve, sest nad teenivad kodanikest, kodumaast ja enda sisemisest moraalist kõrgemat hüve ega vastuta rahva ees nii, nagu neil kombeks peaks olema: Eesti poliitikud on endi silmis karistamatud, seda PEAB muutma!

Poliitikute mugavustsoonid on vaja kaotada, nad pole põrmugi paremad kui keegi meist siin päikese all. Mugavustsooni kadumisega kaob ka karistamatuse tunne, privileeg, mis on pea igal Eesti poliitikul, kuid mis on tõeline ühiskonna pahe. Kaotades need kaks paranormaalset nähtust, esindaksid poliitikud TÕELISELT rahva huve. Poliitik peaks enda inspiratsiooni otsima ühiskonnast ja rahvast ning vaatlema, mida saaks muuta paremuse poole, kuid kui paljud poliitikud tegutsevad nii? Kui paljud ajavad Eesti asja hingega?

Vabamüürlased teenivad kapitalismi ja satanismi hüvesid, nii absurdselt kui see ka ei kõlaks. Ma ei väida, et Eesti poliitika kubiseb vabamüürlusest, ent see on hakkamas aina enam ja enam kanda kinnitama ning sellest vähkkasvajast on vaja lahti saada, et saavutada normaalne ja õilis ühiskond.

Eesti vabamüürlased tegutsesid Soome Kõrgema Nõukogu taktikepi all 7. juunini 2008, tänaseks on organisatsioon täielikult iseseisvunud. Tingituna sellest on Eestis “vaid“ ligikaudu 500 vabamüürlast, sest Stalini võimuletulekuga keelati Nõukogude Liidus salaseltside kokkutulemine rangelt ära.

Soome Suurlooži toel asutati 1992. aastal Tallinna Fööniksi loož nr 1, kaks aastat hiljem järgnes Patria. Paar aastat hiljem järgnesid Pärnu Perona- ja Tartu Ugandi-nimeline loož. Esimeseks suurmeistriks valiti akadeemik Arno Köörna. Tänaseks on Eestis 17 looži.

 

Nimekiri Eesti mõjuvõimsamatest vabamüürlastest

Riho Terras – Eesti Kaitseväe juhataja; Mati Maanas – 1995. Aastast vabamüürlane, Patria 2 looživend, on Eesti evangeelsele luterlikule kirikule kuuluva kinnisvaraettevõtte Kiriku Varahaldus OÜ ainuke juhatuse liige, sama OÜ alt omastas Hiiram Kinnisvara (ostetud VM seltsi poolt 2010. aastal) 2010. aastal Tatari 25 hoonest 700 m² büroopinda 654 287 euro eest. Toomas Peek – ärimees ja Kaitseliidu meredivisjoni juht, oli Eesti Vabamüürlaste Seltsi juhatuse liige 2. juunist 2008 kuni 1. detsembrini 2010; Jaan Tammsalu – EELK Tallinna Jaani koguduse õpetaja; Siim Kallas – Euroopa Liidu transpordivolinik ning Euroopa Komisjoni asepresident; Tunne Kelam – Europarlamendi saadik; Harri Tiido – Trilateraalse Komisjoni Täidesaatva Komitee liige ja diplomaat;

Hannes Tamjärv – Hansapanga asutaja ja LHV Panga nõukogu liige; Tarmo Amer, endine Eesti Telekomi juhatuse liige ja finantsdirektor, endine Tallinna Lennujaama nõukogu esimees; Aksel Treimann, endine tööstus- ja energeetikaminister; Peep Siimon – AS Norma juhatuse esimees, Rein Loik – Tallinna Lennujaama juhatuse esimees; Parbo Juchnewitsch – endine Eesti Raudtee juht; Koit Uus – AS-i Haapsalu KEK ja AS-i Uuemõisa Invest juht; Jaak Allik – endine kultuuriminister, riigikogu liige ja endine Ugala teatri juht; Juhan Aare – ajakirjanik, riigikogu liige ning endine Rahvaliidu juht, Margus Reinsalu – kinnisvaraärimees; Erik Sakkov – Tallinna Lennujaama turundusdirektor, järgmine Tallinna Lennujaama direktor?; Udo Themas – endine Liviko juhatuse esimees ja AS ABT üks omanik, Toomas Kõmmus – endine Kihnu Veeteede ja Eesti Lootsi juht;

Tõnis Segerkrantz – endine Tallinna Sadama juhatuse liige, NAUTICOR OÜ juhatuse liige ja aktsiaselts HRX juhatuse liige, loož Fööniks; Uudo-Rein Lehtse – Eesti Energia endine peadirektor, loož Fööniks; Imre Leetma – endine Shell Baltikumi ja Peterburi jaemüügivõrgu arendusjuht ja nõukogu esimees ja Kunda Nordic Cement marketingidirektor; Arvi Hamburg – tehnikateadlane, Teaduste Akadeemia Energeetikanõukogu esimees, Eesti Gaasi nõunik ja Eesti Inseneride Liidu president, loož Fööniks; Evgeni Matsalu – juhtinud Lactot, Suva, Kalevit ja alkoholitootjat Lifetime, loož Fööniks, Sten Aamer – endine E.O.S. juhatuse liige loož Fööniks; Viljar Jaamu – endine Põhja-Eesti Panga nõukogu aseesimees, rahandusministeeriumi osakonnajuhataja, töötanud Tallink Grupis turundusdirektori ja juhatuse liikmena, EAS-i juhatuse esimees, praegu Mainori arendusprorektor ning Rahvaliidu aseesimees, loož Fööniks;

Nathan Tõnisson – endine Veeteede Ameti peadirektor ja majandusministeeriumi asekantsler, Raigo Uukkivi – Tehnilise Järelevalveameti juht; Jan Trei – endine siseministri nõunik, Viimsi abivallavanem; Urmas Karileet – endine riigikantselei osakonnajuhataja ja Eesti Lennukompanii tegevdirektor; Ain Saarmann – endine majandusminister, OÜ Puumel osanik, loož Fööniks; Paul Himma – endine Rahvusooper Estonia ja Vene teatri juht, Stagecraft Management asutaja, kuulub Fraternitase looži ja on 33. astme vabamüürlane; Jaak Rattassepp – VM koolitus üks omanikest; Anti Oidsalu – endine Estonian Airi ja Pakterminali juht, ACE Logistics Group ASi omanikfirma ITHAL Nõukoja üks omanikest, samuti VM Koolitus OÜ üks omanik, Eesti Kõrgema Nõukogu suurkomandör;

Toomas Sildmäe – kunagise Hansapanga üks asutajatest; Voldemar Promet – KUMU ehituse projektijuht, EBS Education OÜ omanikest, loož Patria 2; Ain Laving – Eesti Biokeskuse haldusdirektor ning Ugandi 4 looži liige; Ivar Kallion – endine Tallinna linnapea, loož Fööniks; Ain Valdmann – Tallinna Kommunaalameti juht; Tõnu Tuppits – endine Tallinna Keskkonnaameti juht, praegu Eestimaa Looduse Fondis, loož Patria 2; Tiit Pruuli – AS-i Go Group nõukogu liige ja kirjanik; Raido Rüütel – endine Eesti suurmeister ja rallisõitja; Joel Tammeka – Transiidikeskuse AS Tehnikadirektor, looži Fööniks meister, Arne Kaasik – Eesti vabamüürlaste suurmeister, endine Lahemaa rahvuspargi direktor; Mart Laar – Eesti Panga Nõukogu esimees 2013, poliitik ja ajaloolane.

Vaata ka Ärpäeva artiklit.

 

**

Poliitikutest massoonid ja vabamüürlased, aus üleskutse teile: rääkige rahvale ära tõde organisatsioonist, mis on te endi sõnul nii süütu ja mitmekülgne, tsiteerides Jaan Tammsalu: “See on mitmekülgsus, sealt on võimalik saada ka midagi sellist, mida kirikust ei saa.“

Peavoolu religioon on mürk ja suurim ühiskondlik lõhestaja – seda on eestlased kui ateistlikem rahvas maailmas mõistnud. Kuid mis on see fenomen, mis sunnib täiskasvanud mehi kandma vabatahtlikult väljaspool kööki põlle ning liituma müstikahõngulise vabamüürlusega, mida varjab ajaloo tume loor?

 

Jean Marie Le Pau

Foto: rahvuslane.blogspot.com

 

Järgneb

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt