Bill Gates panustab tulevikutehnoloogiasse, kus nutitelefone asendavad elektroonilised tätoveeringud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. aprill 2022 kell 18:12Koroonaterrorist Bill Gates ennustab, et uut tüüpi, elektrooniline tätoveering muutub reaalsuseks ja asendab tulevikus ka nutitelefone. Mobiil- ja nutitelefonid on olnud laialdaselt kasutusel juba nii kaua, et üha raskem on meeles pidada, et need nägid kunagi välja nagu telliskivid. Nutitelefonid on nüüdseks peaaegu kogu tehnoloogiaturu keskpunkt, kuigi see ei ole sugugi alati nii olnud ja tõenäoliselt ka ei jää. Tootjad püüavad nüüd keskenduda ökosüsteemide tahkumise ja virtuaalreaalsuse poole liikumisele või oma toodete töölepaneku näiteks külmikuekraanidel. Samas on ka tätoveeringud muutunud trendikaks ja seega järgmine evolutsiooniline samm loogiline: anda tätoveeringutele lisaks sentimentaalsele ja esteetilisele ka nutiväärtus. Tundub, et ettevõte Chaotic Moon on selle idee teostusele lähedale jõudnud ja Bill Gates usub, et nad on tabanud naelapea pihta.

 

Chaotic Moon on tehnoloogiaarendustiim, mille infotehnoloogiateenustele ja nõustamisele spetsialiseerunud ettevõte Accenture ostis juba 2015. aastal. Rahvusvahelise suurettevõtte Ameerika Ühendriikides asuvat firmat iseloomustab riskantsete disainilahenduste loomine ning veidi enam kui kümne tegutsemisaasta jooksul (rajatud 2010) on nad pälvinud Bill Gatesi tähelepanu oma elektrooniliste tätoveeringutega.

Chaotic Mooni loodud elektroonilised tätoveeringud balansseerivad esteetika ja biotehnoloogia piiril. Asi pole kiipide või muude komponentide implanteerimises, nagu see on bioonika puhul, vaid võti on tätoveeringutint ise – selles on nanojälgijad, mis on võimelised teavet koguma, vastu võtma ja saatma.

Milliseid andmeid tätoveering talletab? Esialgu räägitakse meditsiini- ja sporditeabest, mille abil on võimalik elutähtsate näitajate abil haigusi ennetada ja kontrolli all hoida, samuti parandada inimese füüsilist ja sportlikku sooritust.

Spetsiaalne koostisosa selle funktsiooni töölepanekuks on ilmselt spetsiaalne tint, mida kasutatakse tätoveeringu tegemiseks. Väidetavalt sisaldab see väikesi andureid ja jälgijaid, mida kasutatakse teabe saatmiseks ja vastuvõtmiseks, mida tuntakse lähiväljaside (NFC) kiibina.

 

Kuigi idee rak

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või vali maksemeetod

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*)
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt