Gatesi sihtasutus rahastas genoomikafirmat, mis “kaevandab” DNA andmeid COVID-testide kaudu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. märts 2022 kell 15:59Kas mäletate, kui mõni kuu tagasi Venemaad külastanud Prantsusmaa president Emmanuel Macron keeldus enne Putiniga kohtumist PCR-testi tegemast, öeldes, et nii võib Venemaa saada enda kätte tema DNA? BGI Genomics – Hiina kommunistliku parteiga seotud genoomikafirma, mille USA ametnikud on märkinud kui ameeriklaste DNA-d “kaevandava” ettevõttena – on teinud ulatuslikku koostööd Bill ja Melinda Gatesi sihtasutusega.

 

USA endiste luureametnike sõnul on ettevõte hiljuti sattunud kriitika alla pärast seda, kui telesaade “60 minutit” avalikustas, kuidas ettevõte kasutab COVID-19 teste Ameerika kodanike biomeetrilise teabe kogumiseks, salvestamiseks ja kasutamiseks. Ja hiljutine Reutersi artikkel seostas ettevõtet Hiina Kommunistliku Partei sõjaväega.

Lisaks Obama administratsioonile, mis võimaldas ettevõttel USA-s kanda kinnitada, mängis Bill ja Melinda Gatesi fond BGI Ameerikas laienemises olulist rolli.

2012. aasta septembris kirjutas Microsofti asutaja sihtasutus alla vastastikuse mõistmise memorandumile (MOU), et käima lükata koostöö ülemaailmse tervishoiu ja põllumajanduse arendamise vallas eesmärgiga saavutada ühised eesmärgid nende valdkondade arendamisel.

BGI kaasasutaja kiitis lepingut, tähistades eelseisvaid “teaduslikke läbimurdeid inimeste, taimede ja loomade genoomika valdkonnas”. Ta paljastas ka, et koostöö keskendus genoomide järjestamisele – “60 minuti” segmendis tähistatud täpsele tegevusele riikliku julgeoleku ohtude kohta: “Olen andnud oma panuse inimgenoomi projekti, samuti paljude oluliste taime- ja loomaliikide ning inimeste haiguste genoomide järjestamisse, sealhulgas

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt