Investeerimisstrateeg Raoul Pal: meie oleme AI lapsevanemad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. aprill 2023 kell 17:13



Möödunud nädalal teatasid USA ärimehed ja tuhatkond teadlast, et tehisintellekti (AI) arendamine tuleb pooleks aastaks peatada. Küsimuseks on, kas tehisintellekt kujutab endast tohutut ohtu meie majandusele ja tsivilisatsioonile? Alljärgnevas artiklis analüüsib ettevõtja, investeerimisstrateeg ja endine riskifondide juht Raoul Pal, et AI on siin selleks, et jääda ning seda pole võimalik peatada: inimese ja robotite ühinemisel saab ulmekirjanduses ja ulmefilmides nähtu reaalsuseks ehk võimatu saab võimalikuks.

 

AI tähendab inimvõimete laiendamist – augmentatsiooni. Lääne arenenud maailma elanikkond väheneb aja jooksul, sest see vananeb ja me ei asenda ennast. Nii et asendame end AI ja masinatega. Juba täna näeme Amazoni ladudes, et kolmandik Amazoni tööjõust on robotid, kuid nad on 3–4 korda tootlikumad kui inimesed. Seetõttu pannakse inimeste asemel tööle robotid. AI võtab ära töökohti. Aga me ei kujutanud esialgu päris hästi ette, kuivõrd revolutsiooniline saab AI olema. Kõigepealt mõtlesime, et AI vahetab välja raamatupidajad. Aga nüüd võtab ta üle ka kunstnike, kirjanike, muusikute ja teiste loojate ametid.

Ma nägin just täna modelliagentuuri veebisaiti, mis pakub tehisintellektiga loodud modellide teenust. Need AI loodud pildid näevad nii head välja, et enam ei tee vahet, kas pildil on päris inimene või AI. Ja nii saate täpselt määratleda, millist rassi, värvi, vanust ja mis tahes rekvisiite soovite. Ma ei oodanud, et ka modellitööstus tehisintellektist sel viisil mõjutatud saab, sest kui palju inimesi tegelikult poodiumidel üles astub?

Seega, AI muudab palju töökohti, aga see pakub ka palju võimalusi.

Tulevikust saab sündmuste horisont

Me kõik mõtleme ettevõtteid luues internetistrateegiale nagu 90-ndate lõpus. Küsimus on Moore’i seaduses ja eksponentsiaalsuses. Nii et need keelemudelid, millega Chat GPT välja tuli, kasvavad plahvatuslikult – suurusjärgus, mida me ei adu, kuna me mõtleme lineaarselt, sest me oleme “rumalad” inimesed. Nii et need mudelid kahek

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt