Advokaat Paul Keres: valitsus rikub põhiseadust, piirangutest tuleb loobuda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. jaanuar 2022 kell 16:42Valitsus rikub põhiseadust, kui jätkab seniste piirangutega, kuigi koroonaviiruse omikroni tüve tulek on olukorda kardinaalselt muutnud, ütles vandeadvokaat Paul Keres ERR-ile antud intervjuus. Tema sõnul tuleks piirangutest loobuda ja lasta inimestel naasta normaalse elu juurde.

 

Teadusnõukoda avalikustas teisipäeval põhjendused, miks mittevaktsineeritud inimeste lubamine üritustele kiirtestiga pole hea mõte, öeldes muu hulgas, et kui teste nõutakse ka vaktsineeritutelt, siis see ei suuna inimesi enam vaktsineerima (ja tõhustusdoosi saama).

Keres ütles, et kindlasti ei ole see õigusriigi põhimõtetega kooskõlas. Ta täpsustas, et piirangud on kehtestatud nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse ehk NETSi paragrahv 28 lõike viis alusel. „Sellega annab parlament täielikult oma otsustusõiguse üle piirangute küsimuses vabariigi valitsusele. Selline seadus on juba iseenesest minu hinnangul formaalselt põhiseadusevastane,“ sõnas ta.

„Teiseks piiratakse Eesti majanduselu ja normaalset inimeste elu olukorras, kus kõik saavad täpselt ühtemoodi aru, et nendel piirangutel ei ole enam mitte mingit mõju, sest teise suupoolega tunnistatakse, et viirus saab niikuinii kõik kätte, olgu  piirangud või mitte. Mulle tõepoolest jääb arusaamatuks, kuidas valitsus endale sellist asja lubada võib,“ ütles Keres.

Tema sõnul on inimeste vaktsineerima sundimine piirangute abil seadusega vastuolus ja selliste põhjendustega majandust ja inimeste elusid kägistada on absurdne.

„Vabariigi valitsus võiks selle põhiseadusevastase olukorra ära lõpetada ja lasta inimestel naasta oma normaalse elu juurde, lasta ettevõtetel naasta normaalse elu juurde enne, kui siin on tõepoolest tükid taga,“ ütles Keres.

 

Allikas: ERR

Foto: Pexels / Cottonbro

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt