Iisraeli uuring: koroona omikron-tüvega haigestumist ei peata isegi 4 vaktsiinidoosi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. jaanuar 2022 kell 14:24Koroonasse haigestumist ei peata isegi 4 vaktsiinidoosi, selgub värskest Iisraeli uuringust. Sheba haigla uuringust tuleb välja, et koroona omikron-tüvega võivad haigestuda isegi 4 doosi saanud inimesed, vahendab Eestinen.fi.

150 meediku peal tehtud uuringust tuleb välja, et neljas vaktsiinidoos ei anna niipalju antikehasid, et need hoiaksid ära koroonasse haigestumist, vahendab Jerusalem Post.

Kaks nädalat pärast neljandat doosi oli antikehade hulk küll kõrgem, aga mitte piisavalt kõrge, et ära hoida Omikroniga nakatumist, ütles uuringut juhtinud professor Gili Regev-Yochay. Tema väitel nakatuvad inimesed vaatamata neljale vaktsiinidoosile, seda praktiliselt samapalju kui need, kes polnud neljandat doosi saanud.

Sheba haiglas läbi viidud uuringus kasutati nii Pfizeri kui Moderna vaktsiini, nende tõhusus (või mitte-tõhusus) jäi samale tasemele.

Regev-Yochay ütles, et praegu on veel vara öelda, kas või kuidas hoiab neljas doos ära raske haigestumise.

“Kolmega on kindlam,” nagu väidavad reklaamplakatid Tallinna tänavatel. Ja neljaga veel kindlam? Igatahes nagu tõestas Delfi Forte, ei tea Eestis tegelikult keegi, mis tüvega keegi täpsemalt haiglas on.

Allikas ja lisalugemist: Eestinen.fi, Meditsiiniuudised, Objektiiv

Foto: Canva

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt