Rootsi arstide avalik pöördumine: peatagem vaktsineerimine, Pfizer tegeleb teaduspettusega!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. november 2021 kell 12:31



Foto: Kollaaž – NyD-Privat/Marco Verch/CC BY 2.0 (Carina Ljungfelt, Sebastian Rushworth ja Nina Yderberg – 3 arsti 16-st)

16 Rootsi arsti ja teadlast tegid 5. novembril ettepaneku riigis vaktsineerimine kõigis vanusegruppides katkestada, sest ilmsiks on tulnud laiaulatuslik Pfizeri poolne võltsing ehk koroonavaktsiini uuringute kriitiliste andmete varjamine. Eriti on arstid mures laste pärast, nimetades olukorda “teaduspettuseks”.

 

Novembri alguses paljastas mainekas British Medical Journal (BMJ), et üks Pfizeri alltöövõtjatest korraldas eelmisel sügisel Pfizeri koroonavaktsiini III faasi (kolmandas faasis püütakse tavaliselt välja selgitada ravimi kasu–kahju suhe – toim.) pöördeliste uuringute käigus suure tõenäosusega ulatusliku ja süstemaatilise uurimispettuse. Paljastus põhineb peamiselt vilepuhuja Brook Jacksoni poolt esitatud materjalidel, kes oli ise Texase piirkonnajuht uurimisfirmas Ventavia Research Group, mis sel ajal tegeles Pfizeri vaktsiiniuuringutega.

Jackson oli koolitatud kliiniliste uuringute audiitor, kes töötas varem operatsioonide direktorina ja tuli Ventaviasse enam kui 15-aastase kliiniliste uuringute koordineerimise ja juhtimise kogemusega.

Ta ütleb muu hulgas, et ettevõte võltsis süstemaatiliselt andmeid, kasutas ebapiisava väljaõppega vaktsineerijaid, säilitas vaktsiine valel temperatuuril, kasutas ebaõnnestunult pimendamise meetodit ning oli erakordselt aeglane teatatud kõrvalmõjude jälgimisel ja analüüsimisel. Kvaliteedikontrolli läbi viinud töötajad olid leitud probleemide hulgast rabatud.

Jacksoni teavitas puudustest ja ebakorrapärasustest Ventaviat korduvalt, kuid teda ei võetud kuulda. Järgmiseks saatis ta kaebuse USA toidu- ja ravimiametile (FDA), et uurida, mis toimub, kuid ta vallandati samal päeval.

Tema ütlusi toetavad suur hulk sisedokumente, fotosid, helisalvestisi ja e-kirju, mille ta BMJ-le saatis, mitmed teised Ventavia töötajad annavad olukorrast sama pildi nagu tema. Muuhulgas märgitakse artiklis, et FDA ei vaevunud kunagi uuringuid kontrollima, kuna asutusel on kliiniliste uuringute korrektseks ülevaatamiseks liiga vähe ressursse.

Antud paljastus on pannud sõna võtma ka Rootsi arste ja teadlaseid, kellest 16 nõuavad

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt