Rosinad kaitsevad hambaaukude eest?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. juuli 2013 kell 18:15Teadlased on avastanud, et rosinatel võib olla soodne toime hambaaukude tekkimise vastu. Isegi kleepuvate rosinate korral on leitud, et need ei haaku hammastega nii kauaks, et võimaldada hambaaukude teket, küll aga aitavad hambaid ülejäänud toidujääkidest puhastada. Rosinatel on leitud ka võime alandada diabeeti ja südamehaigusi, vahendas ERR.

 

Teadlased tegid ligi 80 uuringule toetudes kindlaks, et viinamarjade tarbimine võib vähendada diabeedi ja südamehaiguste tekke riski, hoida suhkruhaigetel patsientidel vere glükoositaset kontrolli all ning aidata langetada kehakaalu.

Aastail 2003–2008 läbiviidud uuringutes võrreldi viinamarjade tarbimise toimet nii lastel kui ka täiskasvanutel. Tulemused näitavad, et vanusest sõltumata seostus viinamarjatoodete (värsked viinamarjad, rosinad, 100 %-line viinamarjamahl) tarbimine üldise suurema puu- ja juurviljade söömisega ning rohkemate toitainete (kiudained, A-vitamiin, C-vitamiin, kaltsium, magneesium ja kaalium) omandamisega. Viinamarjatoodete sööjad tarbisid üldjoontes ka vähem rasva, suhkruid ja alkoholi ehk seega said nad ka vähem kaloreid.

 

Allikad: ERR, MeDIndia, Cure Tooth Decay, The Dapper Dentist

Foto: www.ndscare.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt