Hambaravi luubi all: juurekanali põletikust südamehaiguste ja vähini

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. oktoober 2023 kell 9:29Paljudele kroonilise haiguse all kannatajatele öeldakse, et “see on sul peas kinni“. See võib ka tõele vastata, kuigi mitte päris sellisel viisil, nagu tavaliselt arvatakse. Paljude krooniliste haiguste põhjus võib asuda meie suus.

Artikkel ilmus Telegramis esmalt novembris 2013.

 

Juurekanali ravi

Hambaarstid viivad juurekanali ravi läbi rutiinselt ja sageli ning selle eesmärgiks on kroonilise põletikukolde kõrvaldamine. Seda peetakse täiesti ohutuks protseduuriks. Kuid selle tagajärjel võib kroonilise põletiku kolle hoopis muutuda, liikudes sügavamale igeme sisse ning sisaldada palju ohtlikumaid mikroorganisme. Sisuliselt on tegemist justkui tiksuva pommiga – hapniku ja toitainete vaegusesse jäänud bakterid muunduvad patoloogilisteks ning jäävad ootama oma aega, millal vereringesse pääseda.

Juurekanali ravi tähendab seda, et sisuliselt surnud hammas, mille pulp (sisu) on murdumise, trauma või hambaaugu tõttu sattunud kontakti bakteritega, avatakse, puhastatakse, täidetakse baktereid hävitava vahendiga ning suletakse uuesti.

Pidevalt põletikuline hambajuur on toksiliste anaeroobsete bakterite inkubaator, millest levivad bakterid üle terve keha laiali, põhjustades suurt hulka kroonilise põletikuprotsessiga seotud haigusi. Vahel soovivad patsiendid surnud hamba lasta välja tõmmata, kuna see on odavam kui juurekanali ravi. Kuid see võib põhjustada hambumuse muutust, mille tõttu soovitavad hambaarstid alustada juurekanali raviga.

Kuid paljud hambaarstid ei ole kursis, et püüdes ühte kroonilise põletiku kollet ravida, võivad nad põhjustada palju keerulisema probleemi. Kuigi Ameerika hambaarstide ühing (American Dental Association) väidab veendunult, et juurekanali ravi on ohutu protseduur, puudub tegelikult piisav teaduslik tõendusmaterjal, et see tõesti nii on.

 

Dr Weston A. Price’i avastused

Uuendusmeelne hambaarst

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt