3-aastane autist osutus andekaks kunstnikuks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuli 2013 kell 17:38 

Kuigi autistlikud lapsed ei saa tihti tavakoolis hakkama, et tähenda see, et nad oleksid teistest lastest vähem andekad. Tegelikult on nii mõnigi autist näidanud mingil kitsal alal talenti või osutunud isegi geeniuseks. Üks sellistest lastest on 3-aastane Iris Grace Halmshaw Inglismaalt, kelle vanemad avastasid, et tüdruk armastab üle kõige maalida.

 

Kui Iris oli varem väga närviline ja pahur laps, siis pärast autismi diagnoosimist aastal 2011 hakkasid tüdruku vanemad probleemile lähenema mitte-tradtsiooniliste kasvatusmeetoditega ja katsetasid, mida tüdrukule endale teha meeldib. Üks tegevustest, mis on lapsel areneda ja rõõmus olla aidanud, ongi maalimine. Juba ainuüksi paberi ja pintsli nägemine paneb Irise näo särama.

 

 

Tema impressionistlikke maale on võrreldud isegi Monet´ga ja nendest ei ole vaimustuses mitte ainult armastavad vanemad vaid ka ülejäänud maailm. Esimene müüdud maal teenis Londoni heategevuslikul oksjonil 830 naela, kõik müügist saadud tulu on vanemad seni kulutanud tüdruku maalimistarvete ostmiseks ja raviks, mille peale kulub aastas ligi 7000 naela.

Esimene artikkel Irisest kirjutati juunis ja tema isa Peter-John ütles 4. juulil ajalehele Leicester Mercury, et pärast seda on Irise kodulehel käidud kahesajast erinevast riigist ning sisse on antud hulgaliselt tellimusi. Lisaks saadetakse palju kirju, kus teised autistlike laste vanemad jagavad oma kogemusi. Tüdruku ema ja isa sõnul oligi nende esmane eesmärk Irise lugu avalikustades positiivse sõnumi levitamine teiste autistide perekondadele.

 

Iris Grace´i maalidega saab tutvuda siin.

Irise vanemad on Youtube´i üles riputanud ka video tööhoos noorest kustnikust:

 

 

Allikad: Good News Network, Leicester Mercury

Loe autismi kohta lähemalt: Eesti Autismiühing

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt