Tai Lopez: Hämmastav, aga ilmselge põhjus, miks inimesed põruvad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuni 2019 kell 11:55



Foto: twitter.com, @tailopez

Jätkame Tai Lopezi elu- ja ärikooliga ehk inspiratsiooni pakkuva artiklitesarjaga. Lopez (42) on Ameerikast pärit ärimees ja koolitaja, kes on sotsiaalmeedia abil loonud tugeva brändi iseendast, kui nullist üles ehitanud ettevõtjast ja motivatsioonikõnelejast. Lopez annab nõu, kuidas saada edukaks nii ärimaailmas kui eraelus ning ütleb, et edu garanteerib vaimne tugevus, mentori abi ja hea tervis. Mehe hobideks on sport, raamatute lugemine ja Lamborghinid. Viimastest räägib ta nii tihti kui võimalik. Tai glamuurne elustiil on tõstatanud terava vestlusteema, et kas tegemist on petturi või turundusgeeniusega, eks see jäägu igaühe enda otsustada. Tai Lopezi sõnum on aga lihtne: “Esita endale väljakutse – hakka tugevaks“!

Artikkel ilmus Telegramis esmalt juunis 2019.

 

Hämmastav, aga ilmselge põhjus, miks inimesed põruvad

Peamine põhjus, miks inimsed põruvad on selles, et nad annavad liiga kiirelt alla, kui neil läheb raskeks. Nii lihtne see ongi. Kreekast on pärit ütlus “sõda on kõige isa“. Siin kontekstis ei käi jutt võitlemisest ega üksteise tapmisest, vaid heitlusest ja ebaõnnest. Ühed suuremad liikuma panevad jõud on alguse saanud konfliktidest. Et olla edukas ettevõtja, pead sa mõistma, et ei piisa ainult sellest, kui sa oled stressi-ja pingeolukorras hea, vaid sa pead õppima selles olukorras õitsema.

Suur ajaloolane Will Durant on öelnud, et sõda ja konkurents on kõige isa. Tugev ideede, leiutiste, institutsioonide ja riikide allikas, samas kui rahu on ebastabiilne ekviliibrium. Seega ma tahangi rääkida konfliktist, mis puudutab su elu.

Mina kasvasin üles teadmisega, et kõiki konflikte tuleb ennetada, mis ongi kujunenud tänapäeva mantraks, kas pole? Me kõik kogeme huvide vastuolu oma elus – keegi on meie peale pahane, keegi karjub, keegi vallandatakse jne, me kõik kogeme konflikte. Me peame õppima kuidas sellisest ebaõnnest ja “halbadest“ asjadest üle olla.

Esmalt, ma ütleksin, et sõna “halb“ on juba ise probleemi alus. See on vananenud arusaam elust mõtlemisest. Las ma täpsustan, mida Durant mõtles, kui ta ütles, et rahu on ebastabiilne ekviliibrium. See tähendab, et ilma heitluste, ebaõnne ja konfliktideta pole edasiviivat progressi. Meeleheide on number üks inspiratsiooniallikas.

Vaadakem WhatsAppi kaaslooja Brian Actonit, enne WhatsAppi öeldi talle “ei“ Facebookist. Tal ei õnnestunud saada oma unistuste tööd, mille peale ta postitas Twitteris, et ootan huviga elu järgmist seiklust. Siis kohtus ta oma äripartnerit ning üheskoos lõid nad tekstimise äppi. Ma armastan WhatsAppi kommunikatsioonivahendina ja ma kasutan seda oma äris pidevalt. Peagi hakkasid seda kasutama mitusada miljonit inimest. 2017. aastal müüsid nad selle äppi Facebookile 19 miljardi eest maha.

Mäletad seda ütlust Polemos pater panton sõda on kõige isa? Konflikt ja heitlus, mida Brian Acton koges, sai talle potentsiaalseks ideede ja innovatsiooni allikaks. Kui Brianil ei õnnestunud saada oma unelmate töökohta, ei muutunud ta negatiivseks ega küüüniliseks, vaid ütles: “OK, lähme edasi“. Sest tema mõtteviis sisendas talle, et peab edasi tegutsema. Ta teadis, et ta on võimeline looma ja saavutama teisi suuri asju. Edu on mõtteviisi ja raske töö tulemus. Mis eristab miljardäre on nende võime mõelda teismoodi kui enamus inimesed.

Vaata/kuula ka Tai TEDx-kõne, kus ta räägib, miks ta loeb ühe raamatu päevas ja miks ka sina peaksid seda sama tegema:

Vaata ka: www.tailopez.com

 

Toimetas Mihkel Koslow



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt