Vaimujõu võti: mõttelaad mõjutab geenide aktiivsust ja tervist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. august 2020 kell 15:00Mõistuse treenimisel ja teadvuse tasandi laiendamisel on positiivne mõju ka füüsilisele kehale – selles ei ole enam kahtlust. Aga teadlased on pikka aega püüdnud aru saada, millised mehhanismid selle muutuse taga täpsemalt töötavad. USA, Hispaania ja Prantsuse teadlaste koostöös kokku pandud uurimus võib olla esimene, mis näitab, millised molekulaarsed muutused inimese kehas toimuvad, kui intensiivselt teadvuse laiendamise praktikatega tegeleda.

 

Uuringus vaadeldi ühe intensiivselt teadveloleku praktikatele pühendatud päeva mõju kogenud mediteerijate puhul ning võrreldi seda kontrollgrupiga, milles meditatsiooni osas treenimata inimesed tegelesid ühe päeva vältel rahulike mitte-meditatiivsete tegevustega. Pärast kaheksa tunni pikkust vaimsete praktikatega tegelemist leiti mediteerijate puhul mitmeid geneetilisi ja molekulaarseid muutusi, sealhulgas muutusi geeniregulatsiooni mehhanismides ja põletikku soodustavate geenide vähenenud aktiivsust. See omakorda korreleerub kiirema füüsilise taastumisega stressirohke situatsiooni puhul.

Ajakirjas Journal Psychoneuroendocrinology avaldatud töö on uuringut juhtinud Richard J. Davidsoni sõnul esimene omalaadne uurimus ning üks molekulaaruuringuid läbi viinud teadlane Perla Kaliman tõi välja, et “kõige huvitavamal kombel olid muutused nähtavad geenides, mis on põletikku ja valu vähendavate ravimite sihtmärkideks“. Vaimsed praktikad on ka varasemate uuringute põhjal olnud kasuliku toimega põletikuliste haiguste puhul ning USA südameliit (American Heart Association) julgustab kasutama neid haigusi ennetava meetodina.

Geenide aktiivsus võib olenevalt vaimuseisundist muutuda

Geneetik Bruce Liptoni kontseptsiooni kohaselt võib geenide aktiivsus muutuda iga päev. Sa saad oma keharakkude tööd kõige otsesemal moel muuta enda mõtteid muutes. See, kuidas sa maailma näed, peegeldub kehakeemias, mida närvisüsteem loeb ja interpreteerib. Liptoni uurimused illustreerivad seda, et muutes enda taju, mõjutab mõistus geenide aktiivsust. Kõige lihtsamalt lahti sõnastat

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt