VIDEO! Susan Blackmore: Kuidas vabastada end meelepetetest ja maailma mõista?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. september 2019 kell 9:34Briti psühholoog ja kirjanik Susan Blackmore on üle kolmekümne aasta tegelenud teadvuse uuringutega ning on avatult rääkinud psühhedeelikumide kasutamisest ja oma kehavälisest kogemusest.

 

Susan Blackmore on õppinud Oxfordi ülikoolis psühholoogiat ja füsioloogiat ning kaitsnud doktoriväitekirja parapsühholoogiast. Praegu on ta külalisprofessor Plymouthi ülikoolis ning tunnustatud esineja konverentsidel üle maailma. Meele rahustamiseks ja teadvuse teravdamiseks praktiseerib ta juba aastaid mediteerimist.

Susani tuntuim raamat on 1999. aastal ilmunud “Meemimasin“ (“The Meme Machine“, eesti keeles 2003), kus ta jõuab evolutsiooniteoreetik Richard Dawkinsi memeetikateooriat aluseks võttes järeldusele, et inimkultuuri korrastatud infokillud, meemid, levivad ja paljunevad sarnaselt geenidele, ulatudes selliselt põlvest põlve. See raamat tegi ta maailmakuulsaks.

Mullu sügisel osales Susan Blackmore Eesti Transpersonaalse Assotsiatsiooni korraldatud konverentsil Psycherence ühena neljast kutsutud esinejast. Oma loengus “Teadvuse saladus: illusioonide kütkes või vaba“ tutvustas ta paljusid viise, kuidas vabastada end meelepetetest ja maailma mõista.

Susan on veendunud, et ükski teadvuse teooria ei ole täiuslik, kui jätta kõrvale müstilised ning muutunud teadvuse seisundid: seisundid, mida neid kogenud inimesed nimetavad inimtunnetuse kõrgeimateks astmeteks.

Vaata videot:

Vaata ka:

 

Uuri lisaks: Psycherence 2018Ayahuasca teadusõhtu 2019

Foto: Psycherence

 

Toimetas GoodNewsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt