Alar Tamming: Psühhedeelikumid aitavad mõista, mida sa elult tegelikult tahad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. september 2018 kell 16:17Psühholoogiamagister ja ettevõtja Alar Tamming oli eile külaliseks saates “Hannes Võrno 33 minutit”, kus teemaks olid muutunud teadvuse seisundid, psühhedeelsed ained ja loomulikult Tammingu korraldatav psühhedeelikumide ja tead(v)use konverents Psycherence 2018, mis toimub 21. septembril Alexela kontserdimajas. 

 

“Alar Tamming on läbi oma kümnete artiklite ja avaldatud tekstide saanud üheks kaasaegseks, kelle huvi ühiskonna ravimisel on alternatiivide uurimise ja tõestamise abil loomas fenomeni. On tähelepanuväärne, et päeval, kui võimud sulgevad sotsiaalmeedias ühe grupi inimeste foorumi (siin peetakse silmas FB grupi sulgemist, mida kajastati täna ka vaimuka karikatuurina – toim.), tuleb mu õhtuses saates teemana arutuse alla psühhedeelikumidesse puutuv,“ sõnas Hannes Võrno eile enne saate algust Facebookis. Telegram esitas Alarile täna saate järgselt ka paar täiendavat küsimust.

Hannes Võrno 33 minutit

Alar Tamming saates "Hannes Võrno 33 minutit"

Posted by Hannes Võrno 33 minutit on Teisipäev, 11. september 2018

Alar, eilne saade tekitas inimestes kindlasti huvi psühhedeelikumide vastu. Olete viimastel nädalatel paaris intervjuus öelnud, et Eesti ühiskond on absoluutselt psühedeelikumidega seotud infoks valmis. Mida te sellega täpsemalt silmas peate?Ma ei mõtle, et ühiskond on valmis psühhedeelseid aineid tarvitama. Nende tarvitamine on õige ainult vastavalt kehtivale seadusandlusele ja eelkõige terapeutilises kontekstis. Ma mõtlen selle all, et ühiskond on valmis rohkem antud teema kohta teada saama, sest see on väga huvitav ja maailmas on käimas mitmed teadusuuringuid mida on ka ajakirjandus natuke kajastanud. Näiteks: https://novaator.err.ee/858690/raniorus-asutakse-uurima-vaikeses-koguses-lsd-pruukimise-moju
https://www.err.ee/326919/norra-teadlased-lsd-ei-tekita-vaimseid-haireid

Uuringud on viimasel 10 aastal intensiivistunud ja tulemused näitavad, et psilotsübiin on väga efektiivne olnud obsessiiv-kompulsiivse käitumise ja ärevuse ravimisel, Ibooga uuringud viitavad võimalusele seda kasutada sõltuvushäirete ravis.

Meta-uuring ayahuasca kohta näitas, et ayahuascast on abi sõltuvuse ja depressiooni korral. Uuringute andmed näitasid, et pikaajaline ayahuasca tarvitamine ei tekita psühhopatoloogiat ega kognitiivset defitsiiti, vaid seda saab hoopius seostada paranenud meeleolu, suurenenud spirituaalsuse ja vähenenud impulsiivsusega.

MDMA uuringud on jõudnud kõige kaugemale ja lähiaastatel on see muutumas USA-s ravimiks. Ma mõtlen, et ühiskond on valmis nende uuringutega tutvuma, sest neid on kohe-kohe veel juurde tulemas.

 

Saate aeg on piiratud, seega kas jäi midagi olulist ütlemata, mida nüüd ehk jagada tahaksite?

Teema on väga lai. Kellel selle vastu intellektuaalne huvi, saab tutvuda minu selle teemalise loenguga siin:

Samuti saab täiendavat infot siit:

 

Vaata lisaks: Psycherence 2018

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt