Tallinnas toimub oktoobri alguses ayahuasca teadusõhtu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. september 2019 kell 11:07Pilt: ESTRA

3. oktoobril toimub Tallinnas kinos Kosmos IMAX ayahuasca teadusõhtu, mis on avatud kõigile inimestele, kellele teema vähegi huvi pakub. “Ootame nii professionaale kui ka lihtsalt uudistajaid,” seisab sündmuse kodulehel. Teadusõhtu käigus toimub vestlusring äsjailmunud raamatu “Ayahuasca antoloogia” autori Luis Lunaga ning vaadatakse auhinnatud dokumentaalfilmi “From Shock to Awe” (USA 2019).

 

Film heidab pilgu sõjakoleduse tulemusel raske psühholoogilise trauma all kannatavate veteranide ümberkujunemisrännakule. Sõjatandrilt koju oma pere juurde naasnud sõdurid räägivad ausalt võitlusest ärevushäirega, mis ei lase neil tavaelu elada. Rahu ei anna ka kümned retseptiravimid. Posttraumaatiline stressihäire viib USA-s enesetapuni umbes 22 sõjaveterani päevas. Olukord on nii hull, et kodudes kaotatakse juba rohkem mehi ja naisi kui sõjas. Elusid saaks päästa taime abil, mille üks keemiline ühend on aga keelatud. Filmi peategelased võtavad meid kaasa oma teekonnale rahu ja vabanemise leidmiseks, kasutades selleks kõiki vahendeid.

Vaata filmi treilerit:

Luis Eduardo Luna (Colombia) juhib Brasiilias uurimiskeskust, mis koondab ülemaailmset võrgustikku kõige eesrindlikematest teadlastest ja aktivistidest antropoloogia, etnobotaanika, psühhoteraapia, psühhofarmakoloogia, nägemuskunsti ja teadvusuuringute valdkondades.

Teadusõhtut korraldab Eesti Transpersonaalne Assotsatsioon, mis seisis ka möödunud sügisel toimunud psühhedeelikumide ja tead(v)use konverentsi Psycherence 2018 taga.

 

Uuri sündmuse kohta lisaks: Ayahuasca teadusõhtu

Vaata lisaks: Luis Luna “Ayahuasca antoloogia. Kohtumised Amasoonia püha taimega” (ESTRA, 2019)

Pilt: ESTRA

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt