Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

CIA tõmbab oma tegevust Afganistanis koomale

24. juuli 2013 kell 13:35CIA-3-ESALCMVM27-1024x768

USA Luure Keskagentuur (CIA) plaanib lähima kahe aasta jooksul vähendada oma objektide hulka Afganistanis, teatas kolmapäeval ajaleht Washington Post, vahendab BNS.

 

Informeeritud allikate sõnul tõmbab CIA oma ressursid Afganistanist välja, et asuda aktiivsemalt tegutsema Lähis-Idas ning teha koostööd Süüria ülestõusnutega.

CIA hinnangul ei ole Afganistanis ja Pakistanis baseeruv terrorivõrgustik Al-Qaeda enam nii ohtlik kui varem, kuna paljud selle liidrid on kõrvaldatud.

“Kui me mõtleme 2014. aasta järgsest perioodist, siis kuivõrd on ohud Afganistanis ja Pakistanis võrreldavad Põhja-Aafrikast ja Jeemenist lähtuvate ohtudega? Kas meie ressursid ei peaks seda peegeldama?” tsiteeris väljaanne üht USA administratsiooni kõrget esindajat.

NATO juhatus plaanib valdavalt ameeriklastest koosneva väekontingendi 2014. aasta lõpuks Afganistanist välja viia ning anda kontroll riigi julgeoleku üle lõplikult Afganistani sõjaväe kätte. Hetkel on Pentagoni andmetel missioonil 63 000 USA sõdurit, kellest 2014. aastaks jääb mõneks ajaks paigale veel 10 000.

 

Allikad: BNS, Russia Today

 

Toimetas Mariann Joonas