Tai Lopez: Miks on tänapäeva inimestel harjumus kergesti solvuda?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuni 2019 kell 9:26Teie ees Tai Lopezi elu- ja ärikooli ehk inspiratsiooni pakkuva artiklitesarja kolmas ja ühtlasi viimane osa (loe ka eelmisi: 1. osa, 2. osa). Lopez (42) on Ameerikast pärit ärimees ja koolitaja, kes on sotsiaalmeedia abil loonud tugeva brändi iseendast, kui nullist üles ehitanud ettevõtjast ja motivatsioonikõnelejast. Lopez annab nõu, kuidas saada edukaks nii ärimaailmas kui eraelus ning ütleb, et edu garanteerib vaimne tugevus, mentori abi ja hea tervis. Mehe hobideks on sport, raamatute lugemine ja Lamborghinid. Viimastest räägib ta nii tihti kui võimalik. Tai glamuurne elustiil on tõstatanud terava vestlusteema, et kas tegemist on petturi või turundusgeeniusega, eks see jäägu igaühe enda otsustada. Tai Lopezi sõnum on aga lihtne: “Esita endale väljakutse – hakka tugevaks“!

 

Miks on tänapäeva inimestel harjumus kergesti solvuda?

Tundub, et väga paljud inimesed ärrituvad ülikergelt ühel või teisel põhjusel. Aeg on üles ärgata, kõik ei mängi ausat mängu. Ma vaatan, mille üle inimesed sotsiaalmeedias vaidlevad ja ma ütleksin teile: „Võtke ennast kokku, kurat võtaks!“ Vahel võiksid sa soovida, et keegi sulle halvasti ütleks, et sa suudaksid õppida sellega toime tulla nii, et see ei häiriks sind enam mitte grammigi. Sellepärast harrastan mina Braziilia jiu-jitsut, Muay Thaid ja poksimist. Sa tahad, et inimesed sind lööksid. Sa kutsud nad sind lööma, seda nimetatakse sparringuks. See on enese treening harjumaks vastu võtma lööke. Seda sama peaksid sa tegema ka vaimselt.

Üks võimalus selleks on paluda oma sõbral nimetada sinu suurimaid nõrkuseid ja lasta tal teha sinu üle nalja. See peaks motiveerima sind tööd tegema oma nõrkuste kallal. Arnold Schwarzenegger on väga hea näide inimesest, kes oma nõrkuste kallal tööd tegi.

Ta oli juba noorena tugevama ülakehaga. Tal oli täiuslik rindkere ja võimsad käed, aga tema nõrkuseks olid jalad. Ta ütles, et enamus kulturistid on tundlikud ja et inimesed ei märkaks nende nõrku kohti, kannavad nad pikki pükse. Mõned koguni hakkavad oma ülakeha spetsiaalselt ekspluateerima, et nõrkadelt jalgadelt tähelepanu eemale juhtida. Arnold aga otsustas ennast motiveerida ja ta hakkas spetsiaalselt kandma lühikesi pükse, et kõik näeksid tema väikeseid jalgu. Ta hakkas kandma isegi kottis pusasid, et varjata oma tugevat ülakeha. Ta reisis Lõuna-Aafrikasse ja hakkas treenima Reg Parki hoole all, kes õpetas teda korralikult tegema säärelihaste harjutusi. See oli ka põhjuseks, miks ta jalad olid väikesed – ta tegi harjutusi valesti. Ta sai innustust Parki juurde minemiseks, sest tema üle tehti nalja. Arnold suhtus kriitikasse õigesti, ta tegi tööd oma nõrkustega ja sai tugevamaks.

Nõrkused ei ole halvad. Meie inimestena kogeme liiga paljusid asju probleemidena, aga see ei ole vabanduseks, et me nende kallal tööd ei peaks tegema. See eristabki tipus olevaid inimesi massidest. Meil kõigil on nõrkusi, aga asi ongi selles, et kas sa võtad selle muutmiseks midagi ette?

Ma räägin konstruktiivsest kriitikast, kui mina teen jiu-jitsut, Muai Thaid või poksin, siis see on konstruktiivne – selline sparring aitab sul saada osavamaks. Kriitikat ei avaldata tihti kõige meeldivamal viisil ja selle taga võib olla palju negatiivsust, aga sa pead olema võimeline võtma väikese pausi ja küsima iseendalt: kas selles kriitikas võib peituda terakene tõtt? Ära solvu ja masendu kriitika pärast, vaid kasuta seda, et tõestada neile vastupidist. Mida varem sa kasvad suureks ja mõistad, et kõikidele ei hakka sa mitte kunagi meeldima, seda tugevamaks sa saad.

Vaata seda niipidi – kujuta ette, et sa oled üksi kodus, kell on 3 öösel ja sa ärkad millegi peale üles. Sa kuuled, et keegi räägib miskit ning taipad, et su kodusse on sisse murtud. Kui sul kuidagi õnnestub helistada politseisse, siis keda sa soovid, et sulle appi saadetaks? Kas sa sooviksid viisakaid, kleenukesi ja poliitiliselt korrektseid politseinike? Ei, sa soovid suuri armidega mehi, kes on selliste olukordadega varasemalt kokku puutunud. Ärge saage valesti aru, me vajame toredaid ja tundlikke inimesi, aga kusagil peab olema tasakaal. Vahel on okei olla poliitiliselt korrektne, aga see on ka kõik.

Inimeste sooidentiteedi, seksuaaleelistuste või etnilisuse üle on nalja tehtud ja ma mõistan, et see on läinud üle piiride. Aga samal ajal te ei saa vihastada, kui keegi eksib. Nagu ma ütlesin, siin peab olema tasakaal. See on hea, et ühiskond on sellest teadlikuks saanud, ma näen siin ka positiivsust, sest see võimaldab pead tõsta gruppidel, kelle üle on nalja tehtud ja kellega on õigusvastaselt käitutud. Ma pooldan seda.

Mina pole 100% valgenahaline ja ma olen kogenud rassismi. Ma ei kasvanud üles rikaste inimeste keskel. Kui ma alustasin oma äridega ja hakkasin rikaste inimeste seltskonnas viibima, siis need lapsed, kes said oma raha päranduste kaudu, vaatasid mulle ülevalt alla. Nad panid mind põlu alla. Minu perekonna nimi on Lopez ja leidub inimesi, kellele ei meeldi see nimi. On selliseid, kes kuulevad nime “Lopez“ ja mõtlevad automaatselt “mulle ei meeldi see inimene“. Teate mis ma sellest õppisin? Ma pean sellest üle olema! Sina pead sellest üle olema, sest solvumine, ulgumine ja virisemine ei mõjuta neid, sest nad juba ongi õelad inimesed.

Teadlased on avastanud, et kui kellelgi on psühhootiline häire, millega kaasneb empaatia puudumine ja õelus, siis nad ei reageeri negatiivsetele märgusõnadele. Kui neile öelda “sa käitud minuga inetult“, siis neid ei huvita see. Nad teavad isegi, et nad on õelad. Vaadake trolle sotsiaalmeedias. Enamus, kes seal inetuid kommentaare postitavad, on psüühiliste kahjustustega. Nad on machiavellistid. Seda nimetatakse tumedaks kolmikuks (vt artikli esimene osa).

On olemas ka sadiste, kellele meeldib loomi tappa. 100 aastat tagasi piinasid nad loomi, nüüd üritavad nad sulle haiget teha sotsiaalmeedias. Seega peab sul olema paks nahk. Kas sa tead, miks talla alla kasvavad paksendid? Nad moodustuvad, et sa oleksid kaitstud kivide ja kändude eest. Seega pead sa endal välja arendama mentaalsed paksendid. Kui sa oled üks neist, kes on pidevalt liiga tundeline või oled sa ümbritsetud liiga tundelistest inimestest, siis sul on aeg suureks kasvada.

Elu pole alati meeldiv. Üks viis kriitikast üle olla, on mitte võtta seda isiklikult, sest 99% juhtudest on kellegi negatiivsus tingitud millestki muust kui sinust, enamjaolt neist endist. Neil on väga halb päev olnud. Kui ta on küüniline või psühhopaatiline inimene, siis miks temast välja teha? Kustuta nad oma peast. Või siis loe mõnikord enda kohta negatiivset sihilikult, et ennast tugevamaks teha. Ära tee seda liiga tihti, sest inimese aju ei taha pidevalt olla solvatud. See on samasugune protsess nagu poksimine. Lase endale nii kaua sisse lüüa, kuni sa õpid ennast kaitsema. Vaimne tugevus on üks fundamentaalseid aluseid, et saada edukaks. Iga viimane kui miljardär, kellega ma eales olen kohtunud, on kõik vaimselt väga tugevad inimesed.

Kui keegi ütleb sulle, et “sa oled rumal ja vaene“, siis hakka raamatuid lugema ja tee kõvasti tööd. Leia selles motivatsiooni, et tõestada neile vastupidist. Kui mina olin noor, siis üks murrangulisi momente minu elus oli, kui ma alles alustasin äritegevust ja ma polnud veel kuigi kaugele jõudnud. Ma olin üheskoos viie oma mentoriga, kes kõik olid minust 20 aastat vanemad. Ma olin oma esimese äriga teeninud 10 000 kasumit. Need mehed olid kõik multimiljonärid. Me olime jahimajas, nemad olid napsu võtnud ja ühel hetkel küsisid mult, et mida ma soovin elus teha. Ma ütlesin, et minust saab ärimees. Nad vaatasid kõik minu poole ja küsisid: “Tai, sinust saab ettevõtja? Sa hakkad raha tegema? Kas sa üldse tead midagi rahast?“. Ma vastasin, et muidugi tean. Nad vastasid: “Okei, kas sa tead, mida tähendab IRR?“. Täna ma tean, et IRR (internal rate of return – sisemine tulmäär) on viis arvutamaks välja sinu investeeringute tagasisaamist. Tol hetkel ma vastasin “ma ei tea“. Ma ei unusta seda kunagi, need viis meest kelle poole ma üles vaatasin, hakkasid naerma ja ütlesid: “Tai, sinust saab ilmselt mitte keegi“. Ma pole eriline piripill, aga see oli üks hetkedest, kui ma tahtsin nutta, aga ma ei teinud seda. Teate, mis ma iseendale ütlesin? “Kui need targad mehed minust nõnda arvavad, siis ilmselt on neil õigus. Ma muudan oma elu, et mitte keegi ei saaks mulle nõnda enam öelda.“ Seega hakkasin ma õppima finantsi ja läksin tööle finantsasutusse GE Capital. Ma hakkasin ise juurde õppima, sest formaalne haridus teenib sulle elatist, aga ise õppimine teenib sulle varanduse. Ma ütlesin: “Ma soovin varandust mitte elatist.“

 

Ma tegutsesin edasi ja sain sertifikaadi finantsplaneerimises. See oli vaid üks faas minu elus, ma enam ei tegele finantsplaneerimisega. Ma tegin selle lihtsalt ära, et see oleks tehtud. Sest kui keegi kunagi ütleks mulle: “Sa oled idioot, sa ei tea ärist midagi“, siis ma vastaksin talle: “Okei, räägime veidi“. Nüüd istun ma miljardäride keskel ja mitte kunagi pole nad mulle öelnud, et ma ei tea ärist midagi. Nad võivad teada minust rohkem, sest ma ei tea kõike, aga keegi ei arva, et ma oleksin äris rumal. See on sellepärast, et ma andsin endale lubaduse muutuda ja pea norgu laskise ja alla andmise asemel ütlesin endale: “Nendel meestel oli õigus, jah ma olen solvunud, aga ma kasvatan endale vaimsed paksendid, et ennast tugevaks teha.“

Seega järgmine kord, kui keegi sind solvab või isiklikult ründab, siis ela see üle – kasuta seda kriitikat ja negatiivsust kütusena. Kasvata endale tugevam nahk ja tõesta neile vastupidist. Olge tugevad!

 

Vaata ka: www.tailopez.com

 

Toimetas Mihkel Koslow

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt