Andrei Vesterinen: Ebamugavad küsimused vajavad vastuseid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. veebruar 2021 kell 13:15Foto: Vesterinen Partnerid OÜ

“Tahaksin kommenteerida poliitikute ja ametnike poolt minu vastu esitatud süüdistusi professor Irja Lutsari “tagakiusamise” väidetavalt tahtliku korraldamise kohta,” kirjutab Afganistani sõja veteran ja jurist Andrei Vesterinen oma tänases pressiteates.

 

Esiteks tahaksin rõhutada, et otsus helistada lugupeetud proua professorile tehti alles pärast kolme ebaõnnestunud katset saada kirjalikke vastuseid ühiskonda puudutavatele küsimustele. Samuti olen saanud Riigikantseleilt kolm keeldumist olukorra kommenteerimisest, ning ei jäänud mul muud üle, kui helistada proua Lutsari numbrile. Samal ajal ei ole meie vestluse salvestamine ja selle edasine avaldamine minu isiklikul Facebooki lehel vastuolus kehtivate Eesti Vabariigi õigusaktidega.

Teiseks unustavad paljud mind ebaõiges käitumises süüdistades, et maksumaksjate ebamugavatele küsimustele vastamine on riigiteenistujate töö. Lõppude lõpuks rahastavad ju Eesti elanikud riigiaparaadi toimimist laiemalt ja eriti proua Lutsari juhitava komisjoni tööd. Ja vastavalt sellele on ühiskonnal õigus teada, mis see töö täpselt on.

Eesti on sõnavabaduse poolest liider. Siiski tunneme täna komisjoni töö ümber välja kujunenud selget teabevaakumit. Selle tulemusel on avalikkuse seas kuulujutte ja usaldamatust, mille saaks kõrvaldada, korraldades avatud arutelu režiimis “ümarlaua“. Teine lahendus oleks viia läbi täieõiguslik ajakirjanduslik uurimine, milleks kahtlemata on võimelised Eesti juhtiva meedia professionaalid.

Ebamugavad küsimused vajavad vastuseid. On kahetsusväärne, et vajadust neile reageerida tajutakse “kiusamise” või isikliku solvanguna. Jääb üle loota, et eelmisel nädalal moodustatud uus valitsus muudab kommunikatsioonistrateegiat ning avaliku usaldamatuse põhjuseid on siis oluliselt vähem.

 

Andrei Vesterinen

Eesti Vabariigi kodanik ja patrioot

Praktiseeriv jurist

 

Foto: Vesterinen Partnerid OÜ

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt