KUULA! Jurist Andrei Vesterineni telefonikõne teadusnõukoja esinaise Irja Lutsariga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. jaanuar 2021 kell 9:53Eile õhtul tegi tuntud jurist Andrei Vesterinen eksprompt telefoni kõne teadusnõukoja esinaisele Irja Lutsarile. Andrei avastas pr Lutsari telefoni numbri avalikust veebist ning mõtles, et proovib õnne. Üllataval kombel tuntud mikrobioloog ja viroloog vastaski ning vestlus kestis pea 50 minutit. Kõne jõudis üsna üllatava tulemuseni ja meie ootame nüüd põnevusega, kas tõesti võivad ka teistsugused vaated jõuda teadusnõukoja aruteludesse.

 

Andrei soovis teada saada, kuidas täpsemalt toimub teadusnõukoja töö, kellel on võimu soovitada valitsusel terve riik lukku panna ja ärid pankrotti sundida. Lutsar selgitas, et teadusnõukojal ei ole mitte mingit tööjuhendit ning teadusnõukoja miitinguid ei dokumenteerita.

Telefonikõnest selgus, et Lutsar loeb regulaarselt respekteeritud väljaannetest koroonainfot ning nende sealt saadud info põhjal tehaksegi valitsusele ettepanekud. Mingit kõmu teadlane ei loe.

Andrei uuris, miks ei saa teistmoodi mõtlevad teadlased kõlapinda teadusnõukojas ja miks on kõik niivõrd must ja valge? Lutsar vastas, et tegelikult käivad ekspertide seas pikad vaidlused kogu aeg. Aga Andrei sooviski teada, miks need alternatiivsed ideed ja ettepanekud ei jõua valitsuseni:

Me soovime näha neid vaidlusi ja olla kursis teiste vaatenurkadega! Meile kui rahvale ütleb valitsus, et teadusnõukogu soovitas nii ja naa, aga kust me saame selle soovitusega tutvuda?”

Andrei selgitas, et see, mis toimub on täielik jama, ärid peavad kinni olema ja rahvas nälgib.

Andrei: Millal lõppeb koroona?Lutsar: Siis kui kõik on vaktsineeritud..

Andrei: Kas siis lõppeb koroona ära?

Lutsar: No see konkreetne koroona..

Andrei: Ahaa, see on siis nagu iPhone 1,2.. 8, 8+, et jääbki tulema nagu?

Kuigi vestlus läks korra ka tuliseks, suutis pika telefonikõne jooksul Andrei saada pr Lutsari nõusse, et aset leiab teadusnõukoja kohtumine rahvaga, kuhu tuleks kokku ka teistmoodi mõtlevad inimesed, sest hetkel on kõik väga ühepalgeline. Andrei valmistab nädala jooksul postituse, kus kutsub osalema erinevaid rahva esindajaid kõikjalt üle Eesti, kes on seotud organisatsioonide ja ametiühingutega – inimesi, kes on nõus tulema ja rääkima. Muidugi ka teadusega seotud inimesi, juriste, advokaate jne.

Hetkel pole konkreetset vastust miks Lutsar arvab, et vaktsiinid päästavad maailma, et maskist on kasu, samuti miks ei dokumenteerita koosolekuid, et oleks rahval selge ülevaade, kuidas ja milline diskussioon nende arutlustel käib?

Lõpetuseks suutis Andrei Lutsarilt välja pigistada selle, et ka talle tundub nagu koroona ei ole ainus põhjus, miks maailm on lukku pandud.

Andrei: Kõik sõltub meist kuidas me saame hakkama, kui me ei karda rääkida seda, mis meil toimub, siis me oleme väga tugevad. On aeg olla koos nii eesti, kui vene inimestel, sest me oleme üks rahvas.

Suured kiidusõnad Andreile, et ta sellise kõne suutis korraldada ja üles filmida. Isiklikult imetlen Andrei võimekust jääda niivõrd rahulikuks vestluses inimesega, kes konkreetselt räägib musta valgeks. See on kindlasti suur samm edasi koroonapettuse paljastamisel. Hoiame teid kursis edasise arenguga.

 

 

Allikas: jurist Andrei Vesterineni kõne Irja Lutsariga

Foto: kollaaž ekraanikuvad / Canva

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt