Merkel tunnistas, et koroonameetmete kehtestamisel on lähtutud poliitilistest kaalutlustest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. veebruar 2021 kell 11:39Saksamaal aset leidnud pressikonverentsil tunnistas kantsler Angela Merkel, et kuigi koroonameetmete kohta on ka teistsuguseid teadlaste arvamusi, põhinevad osad neist (meetmetest) siiski poliitilistel otsustel, millel pole midagi pistmist teadusega.

 

Berliinis toimunud pressikonverentsil uuris juutuuber Boris Reitschuster Angela Merkelilt, miks valiti koroonateema eksperdid nii ühekülgselt, miks pole tehtud olulisi uuringuid ja miks pole arvestatud nende teadlaste arvamusega, kes on avaldanud kriitikat koroonapoliitika suhtes.

Angela Merkel tunnistas, et koroona küsimustes oli ka teistsuguseid arvamusi, mida samuti kuulda võeti, kuid tema otsus kehtestada range lukkupanek oli puhtalt POLIITILINE otsus ning tugines nende ekspertide arvamusele, kes pooldavad rangeid meetmeid.

Merkeli sõnad olid järgmised:

“Teadlasi on lai valik […] Kuid on otsused, mis on ainult poliitilised ja millel pole midagi pistmist teadusega.”

“Kuid keegi ei võta meie eest poliitilisi otsuseid vastu.”

Berliinis asuva Charité Ülikooli Kliinikust pärineva teabe kohaselt on seal ravitud inimeste keskmine vanus 63 aastat. Merkeli sõnul tähendab see, et nakatumine mõjutab ka paljusid alla 63-aastaseid inimesi. Seetõttu otsustas ta, et ei tohiks võtta edasise leviku suhtes riski. “Sellest tulenevad ka poliitilised otsused,” sõnas Merkel.Merkel teatas samuti, et ei soovi kandideerida järgmistel valimistel sügisel ei kantsleriks ega parlamendiliikmeks.

Miks on koroonaeksperdid valitud nii ühekülgselt? Ja miks on Saksamaal lubatud, et isegi juutuuber saab riigipealt küsimusi küsida, kui Eestis ei tohi teadusnõukogu esimehelt või valitsuselt küsimusi küsida isegi juristid?

 

Allikas: Freiewelr, Boris Reitchusteri Youtube, Reitchuster.de (+ stenogramm)

Foto: Joachim Eckel / Dreamstime.com

 

Tõlkis ATCG Tõlkebüroo

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt