Video! Intervjuu Andrei Vesterineniga – jurist, kes läheb maskide teemal riigi vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. detsember 2020 kell 15:26Aasta eelviimasel päeval tegime kiire intervjuu jurist Andrei Vesterineniga, kes juhib õigusbürood Vesterinen Partnerid ja kõmulist projekti Army Law. Andrei eestvedamisel koostati möödunud nädalal kollektiivne kaebus vabariigi valitsuse otsuse vastu kehtestada kohustuslike maskide kandmine avalikes siseruumides. “Selline otsus ei ole põhjendatud ja on ebaseaduslik, meie kasutasime enda õigust kaevata see edasi 30 päeva jooksul,” selgitab Vesterinen. 

 

Tulevikus tuleks luua mingisugune MTÜ või organisatsioon, mis võimaldaks mugavalt teha riigile ühishagisid ja kahjunõuded, sest väga paljud ärid on läinud kinni ja inimesi jäänud töötuks. See organisatsioon peaks saama esindada nii tavainimesi kui ka ettevõtjaid, sest see pole normaalne, et valitsus ühel päeval ütleb, et nii kallid ärimehed, nüüd me paneme teie ärid kinni, taotlege toetust.

Aga meil on näide Narva-Jõesuu hotellist, kus manageril oli kokku lepitud kohtumine riigiametnikega, kes pidid selgitama, kuidas taotluste avaldamine käib, aga siis ametnik viimasel hetkel tühistas kohtumise ja lubas uue kohtumise teha millalgi jaanuaris. Hotell, restod, spaad aga pandi kinni koheselt. Üüri tuleb maksta ja makse tasuda kohe. See tekitab olukorra, kus ettevõtjatel polegi muud võimalust, kui hakata tegema JOKK-skeeme, mis aga tekitab riigile veel rohkem kahju.”

Me rääkisime ka sellest, et tuleks luua või kokku koondada advokaadi(büroo)d, kuhu võtta tööle spetsialiseeritud advokaadid, kes saaksid tegeleda:

  1. vaktsiinikahjustustega;
  2. peavoolumeedia ja “faktikontrolli” valede ja laimuga:
  3. kahjunõuetega.

Sest kes garanteerib, et peagi ei tehta uusi sanktsioone? See on ilmselge, et viirus on poliitiline, mitte meditsiiniline probleem. Kui nad tõsiselt tahavad võidelda “pandeemiaga”, siis tehku kohustuslik karantiin 2 nädalaks. Kuid paari nädalaga ei saa ärisid välja suretada, aga paari aastaga küll, kui regulaarselt kehtestada piiranguid.

Andrei räägib, et 30 aastat tagasi olid inimesed julgemad,

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt