Kas me oleme liiga karmid ja Irja Lutsar on tegelikult koroonapettuse ohver?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. jaanuar 2021 kell 21:12Foto: Kristjan Teedemaa / Postimees Grupp + Canva

Kolmapäeva õhtul tegi jurist Andrei Vesterinen eksprompt kõne valitsuse teadusnõukogu esinaisele ja vaktsiinitootja Pfizeri endisele töötajale Irja Lutsarile, et uurida, milliste tööjuhendite järgi tegutseb valitsuse teadusnõukoda, kelle soovitustel võtab valitsus vastu otsuseid, mille tõttu on ausad ettevõtjad pidanud oma ärid sulgema. Andrei salvestas kogu vestlust ning avaldas video oma Facebookis ning hiljem avaldasime selle ka Telegramis. Telefonikõne jooksul sai Andrei pr Lutsarilt nõusoleku, et korraldatakse avalik kokkusaamise teadusnõukoja ja erinevate oma valdkonna ekspertidega Eestist, et kõlapinda leiaksid ka teistsugused arvamused ja ettepanekud koroonakriisis osas.

Koroonameetmete tõhusust seatakse aina enam kahtluse alla. Siin ei ole tegu ainult üle 10 000 allkirja kogunud kohaliku petitsiooniga, vaid piirangute kasulikkuses kahtlevad juba sajad tuhanded eksperdid üle maailma, nende hulgas ka üle 55 000 arsti, tervishoiutöötaja ja teadlase, kes nõustuvad Great Barringtoni deklaratsiooniga.

 

Kuigi koroonapettuse tagajärjel on valitsus tekitanud ettevõtjatele miljarditesse eurodesse küündiva kahju ning rekordarv töötuid, suurenenud (kodu)vägivalla- ja alaealiste enesetapujuhtumid räägivad enda eest, siis peavoolumeedia ja peaminister Kaja Kallas arvavad, et hoopis pr Lutsar on siin ohver.

Juristi Andrei Vesterineni ja minu enda (Hando Tõnumaa) tegevusele-kommenteerimisele-stiilile on ette heidetud, et selline lähenemine on liiga rets. Soovin veidi seda teemat kommenteerida.

Esiteks, ma usun, kõik meist soovivad head ning me kõik tegutseme vastavalt enda parimatele oskustele. Mina ja Andrei anname endast parima, et tekiks avalik diskussioon olukorras, kus suurt osa teadust ja olulist infot on ignoreeritud ja teisiti mõtlejaid tsenseeritud alates koroonajama algusest. Väga ühepoolse info ainsa tõena esitlemine on kestnud juba aasta ja vanasti nimetati sellist lähenemist propagandaks ehk rahvakeeli ajupesuks.

Valitsus, teadusnõukogu ja peavoolumeedia (Eesti vastutavad isikud ja koroonaeksperdid), eiravad tõsiasja, et: 

 1. Isegi Terviseameti enda statistika kohaselt pole Eestis mitte mingit pandeemiat viimase aasta jooksul olnud, sest liigsuremust pole! 

 2. Samuti eiratakse fakti, et PCR-test ei ole mõeldud nakkuse tuvastamiseks, mis tähendab, et kogu koroonastatistika on vigane. Ka ERR-i veergudel tunnistati hiljuti, et PCR-testid on liiga tundlikud.

 3. Koroonaeksperdid (sh Irja Lutsar) jäid sulaselge valetamisega vahele saates “Pealtnägija”
 4. Maskide kandmisest pole mitte mingit kasu viiruse leviku takistamisel, sest kõikjal (ka. Eestis), kus maskid tehti kohustuslikuks, pole väidetav viiruse levik mitte halligi pidurdunud nende endi statistika kohaselt.

 5. Koroonavaktsiinide ohutusuuringud kestavad veel paar aastat, esialgsed ohutusuuringud on saanud kapaga kriitikat, pärast koroonavaktsiini saamist on ka Eestis surnud inimesed, ent ametlikult on kõik väga turvaline…

 6. Eesti suurimad vaktsiini propageerijad muudavad oma arvamust meditsiiniteadusest vastavalt tujule

 7. Meie kevadel tehtud avalikule kirjale vastas valitsus mitu kuud hiljem ning tunnistas, et kevadised piirangud ja meetmed tehti sisuliselt sellepärast, et teised tegid ka. See tähendab, et meil on vastutavatelt isikutelt ülestunnistus, et nad ei tea tegelikult millega nad üldse tegelevad.

Me oleme viimase aasta jooksul avaldanud ca 1000 artiklit, mis paljastavad vastukäivuse mitmekülgse teadusliku info ja propaganda vahel ehk koroonapettuse – kuningas on alasti!

Lisaks juhin tähelepanu, et Telegram.ee on üritanud valitsuse pressikonverentsile pääseda juba alates möödunud aasta aprillist, et küsida neid küsimusi, mida peavoolumeedia ei suvatse küsida, need on ülikriitilised detailid, mida koroonaeksperdid ning valitsus ignoreerivad. Ei saa ka mainima jätta, et koos koroona tulekuga võeti kõikidel erakondadel munad maha, mis tähendab, et valitsusel pole ligi aasta aega olnud opositsiooni. Ainus opositsioon siin riigis on alternatiivmeedia ja Andrei-sugused julged ettevõtlikud kodanikud.

Oleme pressikonverentsile pääsemiseks läinud ka kohtusse ning see saaga alles kestab.

Viimase aasta jooksul oleme korraldanud üheskoos mitmete koostööpartneritega erinevaid sotsiaalseid reklaamkampaaniaid mitmekümnete tuhandete eurode väärtuses, et avalikus sektoris tekiks diskussioon kogu koroonafenomeni osas. Loomulikult on krõbe hinnalipik ka advokaatidel.

Valitsus, koroonaeksperdid ja peavoolumeedia on seda kõike siiani kas naeruvääristanud, tsenseerinud, lihtsalt eiranud ning halvimal juhul lausa valetanud enda juttu mustast valgeks. Postimees üritas isegi takistada Telegrami ajakirja müüki möödunud suvel.

2020 lõpus tegime petitsiooni “Koroonameetmed ei ole põhjendatud. On aeg naasta tavaelu juurde”, millele kirjutas alla üle 10 000 inimese.

Kuid kui toimus Riigikogu sotsiaalkomisjoni arutelu petitsiooni osas, siis riigi koroonaeksperdid ja vastutavad isikud ei kommenteerinud sisuliselt petitsiooni mitte ühtegi punkti, vaid kogu nende “arutelu” piirdus enda õigustamise ja petitsiooni koostanud inimeste naeruvääristamisega.

Lisaks soovib sotsiaalkomisjon, et see arutelu tuleks netiavarustest eemaldada, sest nende hinnangul ei tohi seda rahvaga jagada. (Komisjoni vastusega petitsioonile saad tutvuda siin.)

Kui Eesti vastutavad isikud pole siiani aru saanud, et koroona on pettus, siis on nad kas:

 1. Idioodid (või ka lihtsalt heasoovlikud ignorandid)

 2. Kinnimakstud

 3. Mõistusekontrolli ohvrid

 4. Tühitegelased (non-player characters, NPC), kellel puudub iseseisev mõtlemisvõime ja nad tegutsevad sisseprogrammeeritud tarkvara kohaselt. Androidid.

Ma ei näe siin viiendat võimalikku versiooni ning sõltumata sellest, milline eelpool nimetatud variantidest vastab tõele, on need kõik väga halvad.

Seda kõike arvesse võttes näen mina, et rahval on õigus nõuda vastuseid nende ebateaduslike piirangute osas! Kas see on siseringi info, milliste teaduslikele tõenditele tuginedes tehti otsused, et restoranid ja ärid tuleb sulgeda? Et terve inimene peab olema kodus karantiinis? Et maskide kandmisest on kasu? Et laps tohib käia koolis esmaspäeval aga teisipäeval peab viiruse tõttu olema kodus?

 

Kogu rahvast puudutava teema osas on vaja avatud arutelu!

Kõik koroonameetmed on täiesti ajuvabad ning valitsusel pole ette näidata mitte ühtegi pädevat teaduslikku uuringut või tõestust, et sellised meetmed mingisugust viiruse levikut takistaksid.

Kui valitsus ei anna meile tõestusi ja põhjendatud selgitusi, siis saab rahvas väga pahaseks. Ja sellised juhul võib juhtuda, et mõni algatab petitsiooni, mis kogub 10 000+ allkirja, keegi teeb meeleavalduse või üks jurist võtab kätte ja helistab teadusnõukoja esinaisele.

Muide, isegi vaktsiinifänn dr Karmen Joller on öelnud, et “kui piirangud pole arusaadavad, on varsti tänavatel meelt avaldamas suur hulk inimesi.”

Mind ja Andrei Vesterineni ei huvita, mida inimesed meist arvavad ja on loomulik, et kõigile ei saagi meeldida meie meetod koroonapettuse paljastamisel. Aga meie anname endast parima ja teeme oma tööd nii hästi kui oskame, tihti ka öötundide ja nädalavahetuste arvelt. Kui kellegile tundub, et me ei tee oma asja piisavalt hästi, siis palun tehke ise paremini! 😊

 

Kaja Kallas blokeerib Andrei Vesterineni ja Hando Tõnumaad

Kuigi Andrei Vesterineni ja Irja Lutsari kõne oli viisakas ja kestis ligi 50 minutit, leidis peavoolumeedia sellest mõne tulisema koha ja keeras kogu juhtumi “vaktsiinivastaste rünnakuks”, kuvades Lutsarit Eesti rahva eest seisva kangelasena ja Vesterineni suvalise pätina. Huvitav, et sellistel hetkedel unustab meedia ära, et veel mõni aeg tagasi oli Eesti rahva kangelaseks sõdur Andrei Vesterinen, kes meie riigi nimel Afganistanis oma jalast ilma jäi. Hiljem on ta püüdnud oma saatusekaaslasi aidata ning praegugi seisab ta nende eest, kes abi vajavad.

Värske nukuvalitsuse esitankist Kaja Kallas kirjutas oma Facebookis 30.01.2021:

Irja Lutsar on teinud oma tööd südamega ja vabatahtlikult. Ta on meid kõiki aidanud Eesti avatuna hoidmisel ja COVID-19 viiruse ohjamisel. Isiklikud rünnakud tema vastu on häbiväärsed ja alatud. Kohtun Irja Lutsariga esmaspäeval.

Sellele postitusele pani kommentaari ka jurist Andrei Vesterinen:

Davai Kaja Kallas, teeme rahvaga kohtumise? Hando Tõnumaa tuleb oma meeskonnaga Telegram.ee-st. Rõhutan siinkohal, et valitsus ei lase neid pressikonverentsile, sest nad ei ole n-ö klassikaline ajakirjandus. Teeme avaliku kohtumise ja arutame, kes keda ründas ja milliseid suulisi soovitusi jagab see vabatahtlik organisatsioon Teadusnõukoda.

Oled valmis või lihtsalt bla-bla-bla saad kirjutada Twitteris?

Hiljem kirjutas Kaja Kallase postituse alla ka Telegram.ee juht Hando Tõnumaa:

Irja Lutsar on kurjategija, Pfizeri agent! Koroonapettus on paljastatud. Mingit pandeemiat pole. Teadusnõukoja soovitusel riigi kinni pannud nukuvalitsus on tekitanud Eesti rahvale ja majandusele kahju miljardites eurodes.

Mõlemad kommentaarid kustutati Kaja Kallase postituse kommentaariumist ning Andrei ja Hando on saanud ka bloki Kallase Facebookist.

Ka endine nukuvalitsuse esitankist Jüri Ratas tegi oma Facebookis postituse:

Selline solvav ja mõnitav käitumine on lihtsalt alatu ning kole. Mul on väga kahju, et leidub inimesi, kes nii teevad. Eriarvamusel olemise tõttu kellegi kiusamine on lubamatu.

Professor Irja Lutsar koos teadusnõukojaga olid mulle COVID-19 kriisi lahendamisel oma nõuannete ja soovitustega äärmiselt suureks toeks. Ta teeb seda tööd südamest ja inimestele ainult parimat soovides.

Tänan südamest nii professor Irja Lutsarit kui ka kõiki teisi teadusnõukoja liikmeid ja Eesti teadlasi, kes on väsimatult olnud abiks nii eelmisele kui on seda ka praegusele valitsusele COVID-19 kriisi lahendamisel.

Selle postituse all on hetke seisuga alles Hando Tõnumaa kommentaar:

Jüri Ratas koos teadusnõukoguga tuleb arreteerida viivitamatult! Koroonapettus on massidesse jõudnud. Inimkatsed on põhiseaduse vastased.

Siinkohal veel väike kommentaar Jüri Ratase lause “Eriarvamusel olemise tõttu kellegi kiusamine on lubamatu.osas. Wow. Hea Jüri, hea Kaja, hea Irja ja ülejäänud koroonaralli kaardilugejad (sh valitsus, riigiametid (-ametnikud), meedikud ja peavoolumeedia) – palun vaadake siinkohal ka endale otsa, sest paljud teist on kogu koroonaajal eriarvamusel olijaid pehmelt öeldes naeruvääristanud.

NB! Soovitame lugeda kõiki kommentaare, mis on Kaja Kallase ja Jüri Ratase postituste all ning näete, et valdav enamus kommentaare on stiilis “koroona on pettus, vaktsineerimine kui inimkatsed on põhiseaduse vastane tegevus” jne. See tähendab, et Andrei ja Hando kommentaarid ei ole laias laastus oma sõnumilt vähemuses, tundub, et rahvas on koroonapettusest läbi nägemas.

Kui Irja Lutsar on siin mängus ohver, siis ainult mõistusekontrolli ohver või siis kasutatakse teda alatult ära poliitilistes mängudes. 

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: Kristjan Teedemaa / Postimees Grupp + CanvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt