Itaalia majandusteadlane: Covid-19 pandeemia on hübriidsõda kodanike vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. märts 2021 kell 16:20Jaanuari lõpus ilmus Itaalia meediasse uudis, et Brescia provintsis asuva Montechiari haigla erakorralise meditsiini osakonna peaarst Carlo Mosca on vahistatud kahele Covid-19 põdevale patsiendile nende surma põhjustanud ravimi manustamise eest. “Pange tähele, süüdistus on väga tõsine: tahtlik surma põhjustamine. Seega pole tegu inimliku eksitusega, vaid tahtliku ja teadliku teoga, mis toimus mis tahes seniteadmata motiividel. Kas tegu on seega meie aja Mengelega? Ei, lood näivad olevat palju keerukamad ja kahtlemata märksa murettekitavamad,” kirjutab majandusteadlane Giuseppe Masala 26. jaanuaril Itaalia veebiväljaandes l’Antidiplomatico.

 

Masala võtab aluseks Carlo Montaperto, Lombardia haiglate peaarstide liidu presidendi sõnad Radio RTL-ile: “Manustati ravimeid, mis on ette nähtud kasutamiseks enne intubeerimist: ravi ja erakorralise meditsiini osakondades nii tehti, kasutati ravimeid nagu Propofol, mis mõeldud anesteesia esilekutsumiseks ja selliseid ravimeid, mis blokeerivad lihaste kokkutõmbumise, sest intubeeritavatel patsientidel tekib sageli ja väga kergesti äärmine erutusseisund. See oli tavapärane protseduur: intubeerimist vajav patsient peab saama ühe annuse neid ravimeid.”

Tavapärane protseduur?

Masala kirjutab, et nagu mujaltki allikatest on välja tulnud, on tegu Propofoli nime kandva ravimiga ja tõepoolest Itaalia ravimiameti kodulehelt on näha, et pandeemia perioodil kasutati neid ebaproportsionaal

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt