WHO ei toeta vaktsineerimispasse, sest pole kindel, kas vaktsineerimine takistab viiruse levikut

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. aprill 2021 kell 18:48Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) ei hakka praegu nõudma reisimisel vaktsineerimispassi, kuna pole kindel esiteks selles, kas vaktsineerimine takistab viiruse edasikandumist ja teiseks õiguslike probleemide tõttu, ütles WHO esindaja Margaret Harris teisipäeval, vahendab Reuters.

 

“WHO on seisukohal, et vaktsineerimispass ei tohi olla riiki sisenemise või riigist lahkumise nõue, sest me pole praegu kindlad, et vaktsiin takistab nakatumist,” ütles Harris ÜRO pressikonverentsil. “Tõusevad esile ka muud küsimused, sealhulgas nende inimeste diskrimineerimine, kes ei saa ühel või teisel põhjusel ennast vaktsineerida.”

Harris lisas, et WHO kavatseb aprilli lõpus läbi vaadata Hiina Covid-19 vaktsiinid Sinopharm ja Sinovac, et neid võimalikus hädaolukorras kasutada. “See ei lähe nii kiiresti, nagu me lootsime, sest vajame rohkem andmeid,” ütles ta, keeldudes konfidentsiaalsusele viidates rohkem teavet andmast.

WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus pöördus märtsis suure vaktsiinivaruga riikide poole, et nad annetaksid kiiresti 10 miljonit doosi Covaxi keskusele, mida WHO koos Gavi vaktsiiniliiduga haldab. India ekspordipiirangute tõttu ei jõudnud maailma suurima Covid-19 vaktsiinitootmisüksuse India Seerumi Instituudi vaktsiinide jagamise programmi raames tellitud AstraZeneca vaktsiinid riikidesse kohale.

Harris ütles, et tal pole praegu uut teavet arenenud riikide vaktsiinijagamise plaanide kohta, aga ta loodab väga, et vaktsiine saadakse juurde.

 

Allikas: ReutersFoto: ekraanikuva

 

Tõlkis Sander Soomaa 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt