Koroonaterrorism ja diskrimineerimine: koroonat põdenud inimestel pole praktiliselt mingit võimalust välismaale reisida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. aprill 2021 kell 9:57Kas sa usud seda pandeemia värki või mitte, üks on  selge – kui sa oled “koroona üle elanud”, siis pole sul tükk aega võimalust välismaale reisida. Inimesed, kellel on olnud COVID-19, ei pääse enamikku Euroopa riikidesse, kuna neil on piiri ületamiseks vaja negatiivset koroonaviiruse testi. PCR-test aga võib positiivset näidata veel mitu nädalat või isegi kuud peale läbipõdemist.

 

“Praegu saab võtta perearsti tõendi või teha antikehade tõend, mis näitab, et inimene on haiguse läbi põdenud ja saanud antikehad, see tõend inglise keelde panna ja püüda sellega piiril tõestada,” rääkis välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer teisipäeval ETV saates “Terevisioon”. “Ametlikult nad nõuavad negatiivset testitulemust ja head põhjust. Aga kui läbipõdenud inimene ei saa negatiivset testitulemust võib-olla mitme nädala ja kuu jooksul, siis ongi ainuke võimalus piiri peal tõestada, et olen immuunne,” tõdes Volmer.

Ometi nõutakse teistes riikides pigem negatiivset PCR-testi tulemust ja antikehade tõendiga ei kiputa leppima. “PCR metoodika ei võimalda eristada, kas proovis leiduv RNA pärineb elusalt nakkusohtlikult viiruselt või mitte,” on öelnud Paul Naaber, Synlab Eesti infektsioonhaiguste valdkonna juht.

Kuna nn koroonatestid on puhas loterii, sest PCR-testiga ei saa määrata, kas inimene on haige või nakatunud, vaid antud testiga saab ainult tuvastada inimese kehas loomulikul kujul eksisteerivat geneetilist materjali olemasolu, siis see tähendab, et ainult antikehade testidel on üldse mingisugunegi mõte. Ja seda lootuses, et ametnikud riigis, kuhu soovid reisida, aktsepteerivad antikehade testi.

Koroonaterrorism ei piirdu kõigest testimispettusega. Näiteks Hispaanias on vastu võetud uus kord, mis kohustab kandma maski isegi rannas. Kui varem olid maskid kohustuslikud ainult üldkasutatavates siseruumides, siis nüüd on süsteem vinti juurde keeranud, mis sest, et maskide kandmisel pole põhimõtteliselt mitte mingit mõju viiruse leviku takistamiseks. See jama saab kesta ainult senikaua, kuni rahvas sellega kaasa läheb.

Kas see ei ole teiste haiguste diskrimineerimine? Kui olen gripis või tuberkuloosis või malaarias, saan ilma probleemideta reisida…

Nagu näete, siis see pole üldse seotud tervise ega ennetusega, kuna saate ilma probleemideta reisida kogu maailmas mõne muu haigusega. Ei, see puudutab selgelt diktatuuri, nimelt tervisediktatuuri kehtestamist.

 

Hando Tõnumaa

 

Allikad: lingid artikli seesKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt