Baltikumi küüditamine aastal 2023: kodude sundvõõrandamine sõjamängude pidamiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. juuni 2023 kell 11:33Nii nagu sõjardid Eestis, on sõjardid ka Lätis ja Leedus plaanimas täiskäigul kodude sundvõõrandamist ja metsade raiumist sõjamängude pidamiseks. Ukraina proksisõja hirmus taaskord oma mõistuse kaotanud vastutavad isikud Balti riikides on oma psüühika balansseerimise nimel otsustanud kaasmaalaste kodusid rüvetama hakata. Kui Nursipalu laiendus näeb ette 21 kodu (puudutatud majapidamisi on tegelikult paarsada) ja 10 000 hektari metsa hävitamise, siis Lätis Sēlija laiendus hõlmab enam kui sadakond kodu (puudutatud majapidamisi on tegelikult kordades rohkem) ja 25 000 hektarit metsa. Leedus ollakse asjadest aga juba sammu võrra ees…

PS. Ajalugu kordub! Ajavahemikul 1937–1939 pidi Saksamaal enam kui 30 000 talupidajat ja nende perekonda läänemüüri ehitamiseks loobuma oma 5600 talust kogupindalaga 120 000 hektarit.

 

“Sõda”, mida vastutavad isikud ja “eksperdid” kuidagi lõpetada ei soovi, nõuab 0,39% Läti territooriumi ohverdamist. “Terroriorganisatsiooni” NATO eestvedamisel Lätisse plaanitav hiiglaslik sõjaväebaas peaks ühendama mitu polügooni.

NATO juhtimisel sai projekt Läti parlamendis juba kiire heakskiidu, kui nädalapäevad tagasi pandi Seimis lauale riikliku julgeoleku seaduse eelnõu, mis hõlbustaks ja kiirendaks Sēlija sõjaväepolügooni rajamist.

Läti endine diplomaat, erakonna Noored Lätlased (Apvienė Jaunlatvieši) asutajaliige ja Balti Kett 2021 üks ellukutsujatest Rūdolfs Brēmanis kommenteeris Telegram.ee-le, et “plaanitav militaarpolügoon on sõjaväebaas, mis ühendab mitu polügooni. Projekt sai parlamendis kiire heakskiidu, seega on asi juba ära otsustatud. 25 000 hektarit metsa raiutakse maha ja 110 kodu läheb sundvõõrandamisele. Nad ütlevad, et ostavad kodud ära turuhinnaga, aga see on ilmselt tegelikust turuhinnast madalam. Omanikel on 30 päeva aega hinnaga nõustuda, kui nad ei nõustu, siis võetakse vägisi.

Peavoolumeedias Lätis sellest eriti ei räägi, nad üritavad olla diskreetsed. Sest nad teavad, et rahvas on maruvihane. Nagu ikka need, kes saavad aru, millega on tegelikult tegu, on sellele täiega vastu ja teised on kahe käega poolt.”

 

Läti uudisteportaal Staburags, mis ehib ennast Ukraina lipu värvides,

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt