Delfi Tasku taasavalikustas podcasti “Ausad Mehed” episoodi, kus külas olid Telegrami tegijad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. september 2020 kell 20:36Foto: andranik123 / Adobe Stock + Telegram

Ekspress Grupi alla kuuluv uudisteportaal Delfi.ee on üks suurimaid ja vanimaid meediakanaleid Eestis, mis koroonakriisi ajal paistis silma ennekõike hirmu-uudiste ja valitsuse pressiteadete avaldamisega.

 

Ennast kohaliku ajakirjanduse lipulaevaks pidavat Delfi.ee-d ehib ka tiitel “ametlik Facebooki faktikontrolli partner Eestis”, mille tõttu on Delfil volitus sildistada teiste uudistekanalite postitusi libauudisteks, sh ka arvamuslugusid oma ala spetsialistidelt ja ekspertidelt.

Just tänu Delfile on ka Telegram.ee Facebookis märgitud libauudiste kanaliks, mille tulemusena on Telegrami levi Facebookis olulisel määral vähenenud ning samuti on näoraamatust kustutatud mitmed Telegrami artiklid, videod ja postitused.

Hiljuti avastasime, et Delfi on ka iseennast tsenseerima hakanud, sest podcastide äpi Delfi Tasku arhiivist oli ära kustutatud populaarse taskuhäälingu ”Ausad mehed” episood #117, kus olid külalisteks Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas Telegram.ee-st.

”Mulle ei öelnud tollel hetkel keegi, miks see saade pärast paari nädalast kuulamist Delfi Taskust ära kustutati,” ütleb kirjanik ja podcasti ”Ausad mehed” eestvedaja Chris Kala.

Hakkasime asja uurima ning saatsime Delfi toimetusse, sh uuriva ajakirjanduse ja faktikontrolli osakonda kirja, kus pärisime aru, miks kõnealune episood on ära kustutatud. Kuigi meie ei saanud Delfilt mingit vastust, teavitati paar päeva hiljem ”Ausad mehed” juhti Chris Kala, et kõnealune podcast on nüüdseks tagasi pandud Delfi Tasku arhiivi.

”Mulle helistati mõned päevad tagasi, ilmselt peale Telegrami pöördumist Delfi poole. Minu ees vabandati ja selgitati faktikontrolli asjaolusid ning seda, et internetis leviva Covid-19 vastuolulise informatsiooni vältimiseks võeti see saade ka podcasti nimekirjast maha. Ma mõistan ja teadsin algusest peale, miks seda tehti. Vaatamata sellele oli tore, et minuga ühendust võeti ja olukorda ikkagi selgitati,” täiendab Chris.

Telegrami päringule ei ole Delfi siiani vastanud, mainitud koroonakriisi haripunktis (kevad 2020) salvestatud episoodi saab aga igatahes kuulata siit:
https://tasku.delfi.ee/player/ausadmehed/799015906

 

Foto: andranik123 / Adobe Stock + Telegram

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt