Kaja Kallas, väljastage Eestis kasutusel olevate Covid-19 vaktsiinide tootjatega sõlmitud lepingud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. september 2021 kell 11:35Foto: SAPTK+ERR+Canva

Jurist Varro Vooglaid saatis täna SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juhatajana peaminister Kaja Kallasele teabenõude, mille vajalikkust põhjendab ühismeedias järgmiselt: “On täiesti vastuvõetamatu, et sadadele tuhandetele inimestele (sh lastele) süstitakse turbotempos sisse kiirkorras välja töötatud ja eksperimentaalsel tehnoloogial baseeruvaid aineid, aga avalikkus ei tea sellest, millistel tingimustel on nende ainete kasutamise lepingud sõlmitud, absoluutselt mitte midagi. Püüdes olukorda selgust tuua, saatsin peaministrile teabenõude ja palusin need lepingud väljastada. Saab näha, mida vastatakse.”

TEABENÕUE

Lgp peaminister, pr Kaja Kallas!

Pöördun teabenõude korras Teie kui Vabariigi Valitsuse juhi poole palvega väljastada kõigi Eestis kasutusel olevate Covid-19 vaktsiinide tootjatega sõlmitud lepingud, mille kohaselt neid vaktsiine Eesti Vabariigis kasutatakse.

Teabenõue lähtub põhjendatud avalikust huvist teada, millistel tingimustel on sõlmitud lepingud, mille kohaselt manustatakse vaktsiine väga suurele osale Eesti ühiskonnast ehk viiakse ellu projekti, millel on rahva tervisele väga ulatuslik mõju. Avalikkusel on põhjendatud huvi olla selliste, väga paljude inimeste õigusi ja tervist puudutavate lepingute tingimustest teadlik – seda enam, et vaktsiinide soetamiseks kasutatakse suures koguses maksumaksjate raha.

Kõnealused lepingud palun edastada terviklikul kujul ja nende olemasolu korral koos kõigi lisadega e-posti teel aadressile varro.vooglaid[ät]saptk.ee. Kui teabenõude täitmine kuulub kellegi teise kui Teie kompetentsivaldkonda, siis palun edastada see täitmiseks kompetentsele valitsusasutusele.

Lugupidamisega
/allkirjastatud digitaalselt/
Varro Vooglaid
Juhataja

 

Allikas: Varro Vooglaiu Facebook

Foto: SAPTK+ERR+Canva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt