Läti läheb kuuks ajaks lukku, kehtestatakse ka liikumiskeeld

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. oktoober 2021 kell 16:50Läti valitsus otsustas tänasel erakorralisel istungil riigi alates 21. oktoobrist kuni 15. novembrini lukku keerata ning kehtestas karmid meetmed, sealhulgas keelutunni. Kehtestati ka palju teisi piiranguid: kaubanduskeskused on avatud õhtul kella 19-ni; toitlustusasutustes on eriolukorra ajal võimalik toitu vaid kaasa osta; kultuuri- ja spordiüritusi ei toimu; kõik, kes vähegi saavad, peavad töötama kodus. Alates 15. novembrist on Lätis kõigile riigitöötajatele vaktsineerimine kohustuslik, vaktsineerimiskohustus laieneb 15. detsembrist ja erasektorile.

 

Alates homsest tuleb Lätis kuu aega öösel kodus viibida – õhtul kella 20-st kuni hommikul kella 5-ni tänavatel viibida ei tohi, erandina tohib minna töölt koju.

Peatatakse kontaktõpe koolides, sealhulgas kutse- ja kõrgkoolides; lasteaiad võivad vastu võtta ainult lapsi, kelle vanemad ei saa kaugtööd teha.

Toitlustusasutustes on eriolukorra ajal võimalik toitu vaid kaasa osta. Suletakse kõik poed, kaubanduskeskustes võivad avatud olla vaid esmatarbekaupade alad. Kõik üritused jäävad ära, matustel ja ristimistel tohivad viibida kahe leibkonna liikmed. Keelatud on rongkäigud ja piketid.

Alates 15. novembrist on Lätis kõigile riigitöötajatele vaktsineerimine kohustuslik, alates 15. detsembrist ei ole vaktsineerimata võimalik töötada ka erasektoris, kui töö on seotud kolleegide või klientidega.

Pärast 15. novembrit plaanib valitsus piirangud jaekaubandusele, teenustele, haridusele ning era- ja avalikele üritustele tühistada, kuid seda peamiselt inimeste jaoks, kes on täielikult vaktsineeritud või koroona läbi põdenud ja suudavad seda koroonapassiga tõestada.

Worldometeri andmeil oli Lätis viimase ööpäevaga 2935 uut koroonajuhtumit ja suri 23 inimest.

Vaata infot Lätti reisimise kohta SIIT.

 

Allikad: ERR, Postimees

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt