Austraalia ehitab vaktsineerimata inimestele karantiinilaagreid, rekordarv inimesi üritab riigist lahkuda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. oktoober 2021 kell 17:55



Foto: ekraanikuva Summit Newsist

Hoolimata sellest, et mõned osariigid püüavad piiranguid tühistada, ehitavad Austraalia ametivõimud karantiinilaagreid, mis valmivad alles järgmisel aastal, et valmistuda “käimasolevateks operatsioonideks” ja majutada neid, “kellel ei ole olnud võimalust vaktsineerida”, vahendab Vanglaplaneet Summit Newsi põhjal. 

 

ABC Australia andmetel valmib üks selline 1000-kohaline karantiinirajatis Toowoombati lähedal Wellcampi lennujaamas 2022. aasta märtsi lõpuks. “Praeguses etapis kasutavad majutuskohti Covidi levialadest naasvad riigisisesed reisijad,” seisab aruandes. Samas on lisatud, et laagrit kasutatakse “käimasolevateks operatsioonideks” ja see on kohaliku piirkonna tööhõiveallikas.

Laagrid on jagatud erinevateks tsoonideks ning neis on üksikud, kahekohalised ja peretoad, ning need on politsei ja turvameeste ööpäevaringse valve all. Viidates uutele Covidi tüvedele ja inimestele, kellel “ei ole olnud võimalust end vaktsineerida”, ütles Queenslandi asepeaminister Steven Miles meediaväljaandele: “Me eeldame, et karantiinirajatiste vajadus on jätkuv.”

Valitsus rendib maad, millele laager ehitatakse, Wagner Corporationilt 12 kuuks, millele lisandub täiendav pikendamisvõimalus veel 12 kuuks. Brisbane’i lennujaama lähedal asuvas Pinkenba tööstuspiirkonnas asuvale 30 hektari suurusele sõjaväe kasarmualale ehitatakse veel üks 1000-kohaline karantiinirajatis.

Loe Vanglaplaneedist, kuidas on lood vaktsineerimata inimeste karantiini panemisega mujal maailmas.

Ka Makroskoop kirjutab, et vaktsineerimata austraallasi hakatakse ähvardama arreteerimisega, vahendades NewsWarsi uudist. Uus-Lõuna-Walesi tarbijateenindusminister Victor Dominello ähvardas vahi alla võtmisega inimesi, kes üritavad siseneda asutustesse võltsitud vaktsineerimispassidega. Ka tuleb seal politseile tuleks teada anda inimestest, kes keelduvad poodidesse, restoranidesse jm sisenedes oma vaktsineeritust tõestamast.

Samas üritab rekordiline arv inimesi vanglaks muutunud saareriigist lahkuda.

Uusima igakuise reisierandite töötlemise aruande (Monthly Travel Exemptions Processing Report) kohaselt laekus tänavu augustis kokku 37 979 taotlust riigist lahkumiseks,  ligi 15 000 neist olid taotlused lahkuda kauemaks kui kolmeks kuuks. Tagasi lükati 12 347 avaldust. Augustis esitati peaaegu kaks korda rohkem avaldusi riigist lahkumiseks kui aasta alguses. Jaanuaris esitati avaldusi kokku 20 976 ning sellest ajast alates on peaaegu iga kuu avalduste arv kasvanud, vahendab Makroskoop.

Austraalia on Põhja-Korea kõrval üks vähestest riikidest maailmas, kus kodanikud peavad riigist lahkumiseks luba taotlema.

“Kuna praktiliselt kõik “arenenud maailma” hulka arvatud riigid toimivad tänaseks sisuliselt identse ideoloogilise, kultuurilise ja sotsiaalmajandusliku mudeli alusel, annab Austraalia sotsioloogiline eksperiment tehnokraatliku düstoopiaga alust järeldada, et eilse päeva enesestmõistetavatest vabadustest ei tule homme loobuda mitte üksnes austraallastel, vaid enamikul “arenenud maailma” elanikest,” kommenteerib Makroskoobi peatoimetaja Adrian Bachmann.

Allikad: Vanglaplaneet, Makroskoop 1, Makroskoop 2

Foto: ekraanikuva Summit Newsist

Toimetas Sander Soomaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt