Kaja Kallas: homsest saame kaotada maskikohustuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. aprill 2022 kell 12:59Peaminister Kaja Kallas teatab oma Facebooki lehel, et alates pühapäevast, 3. aprillist ei ole enam maskid siseruumides kohustuslikud vaid soovituslikud. Väidetavalt oleme me nüüd lõpuks kollases riskitasemes, mis sest, et olime seal tegelikult juba kaks nädalat tagasi (link 1, link 2).

 

Kallas kirjutab:

“Hommik tõi pikisilmi oodatud uudise – oleme jõudnud kollasele riskitasemele ning saame juba homsest kaotada maskikohustuse.

Praegu on käimas valitsuse istung, kus vormistame selle kohe ka ametlikuks otsuseks, mis hakkab kehtima homsest.

Mida maskikohustuse kaotamine tähendab? Alates homsest ei pea enam avalikes kohtades kandma maski. Küll aga jääb soovitus maski kanda rahvarohketes siseruumides ja ühistranspordis, eriti riskirühmadel. Koroonaviirus on ju endiselt liikvel ja nakkav. Endiselt saab keskmiselt üle 1000 inimese päevas koroonaviiruse diagnoosi ning haiglatesse jõuab raske koroonaviiruse tõttu keskmiselt ligi 30 inimest päevas.

Nii et palun oleme ka edaspidi ettevaatlikud ja teistest hoolivad ning kel veel kaitsesüst tegemata, palun vaktsineerige. Homsest saame elada maskideta, aga mis saab edasi, on meie kõigi endi kätes.”

 

Allikas: Kaja Kallase Facebook

Foto: Siim Lõvi / ERR + KK Facebook + Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt