Õiguskantslerile tehtud avaldus vaidlustab alates 2020. aastast Eestis kehtestatud erakorralise olukorra õiguspärasuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. märts 2022 kell 14:13Foto: Kaido Haagen – Õiguskantsleri kantselei / Wikimedia Commons + ekraanikuva + Canva

19. märtsil 2022 õiguskantslerile tehtud avaldus vaidlustab 2020. aastal WHO pandeemia väljakuulutamise ja selle alusel Eestis kehtestatud erakorralise olukorra õiguspärasuse. Kui pandeemia väljakuulutamisel puudub tegelik epistemioloogiline ja meditsiiniteaduslik ning juriidiline alus ja lisaks ei ole eksisteerinud ega eksisteeri hädaolukorda/eriolukorda (määratletud Eestis põhiseaduses), siis sellest tulenevalt on Ravimiameti heakskiidul EUA COVID testravimite turustamine riigisisesel ravimiturul õigustühine, öeldakse avalduses.

 

Veelgi enam, firmade sulgemised, liikumispiirangute kehtestamine, kellaajalised piirangud, lindid, maskid, osalejate arvu piiramine üritustel, vigased RT PCR-testid, kiirtestid, antigeenitestid, inimkatsed testravimitega ja massilised vallandamised osutavad kõik simultaanselt asjaolule, et inimeste põhi- ja inimõigused ja vabadused ei ole olnud ega ole ka praegu kaitstud, pigem vastupidi, leiab õiguskantslerile järjekordse avalduse teinud Eesti kodanik Revo Jaansoo.

 

Revo Jaansoo tegi märtsi algul õiguskantslerile avalduse koroonaga seotud inimsusevastaste kuritegude uurimiseks Eestis.

Oma uue avaldusega palub Jaansoo õiguskantsleril viia läbi õiguslik analüüs, kas ja millises ulatuses Vabariigi Valitsuse väljakuulutatud pandeemia ja selle alusel kehtestatud hädaolukorra koroonameetmed on/ei ole proportsionaalsed.

Lisaks nõuab ta analüüsi, kas kehtestaja on järginud piisava hoolsusega oma poliitilistes otsustes põhiseaduse § 87 lg 8 koostoimes § 11 sätestatud parameetmeid, kui selline erakorraline olukord 11. märtsil 2020. aastal peaministri määrusega riigisiseselt välja kuulutati.

Avaldaja leiab, toetudes meditsiiniteadlaste ja arstide ekspertarvamustele, et kõik hiljemalt alates 11. märtsist 2020. aastast väljakuulutatud administratiivsed koroonameetmed ei ole täitnud oma väidetavat eesmärki ning neid ei saa seega objektiivselt õigustada.

 

Juhtum: Eesti Vabariigi Valitsuse teadaanne osa koroonameetmete lõpetamise osas ei ole “koroonapiiranguid lõpetanud”. Lõpetati kaks piirangut, millest üks rikkus räigelt kaaskannatajate kehalise autonoomia põhimõtet ehk suunas SARS-CoV-2 immuunsuspassi (roheline pass) kohustuslikkuse kaudu osalema Euroopa Ravimiameti (EMA) väljastatud COVID-19 3. faasi EUA (vt ka USA Erakorralise kasutamise autoriseerimise reeglid | FDA) ravimikatsetes ja teine rikkus räigelt ettevõtlusvabaduse põhimõtet ehk kehtestas ilma teadusliku aluseta teenindussektoris sulgemise kellaaja. Kõik teised piirangud, nagu näomaski kandmise kohustus, jäid jõusse. Kusjuures ei ole mingit viidetki sellele, millal need võiks kaduda. Samuti jäi jõusse terve käsulaud käitumisreegleid küll inimeste karantiininõuetega (ilma kohtu otsuseta habeas corpus´e kohaldamiseks), küll ruumide mahutavusnõuetega ja mitmete teiste nimetamata käitumiseeskirjadega.

Seega, Eesti Vabariigi Valitsus võttis ulatuslike sotsiaalsete rahutuste ärahoidmise eesmärgil ja olukorra maandamiseks maha teatud osa diskrimineerivaid ja inimväärikust alandavaid käitumisreegleid, jättis aga terve rea sarnaseid nõudeid kehtima. Kuna Covidi narratiiv kogu maailmas kokku variseb, tuleb ametiasutustel vastata oma juhtimis- ja regulatiivsete standardite ebaõnnestumiste eest vastuseks Covid-19-le. Avalduses kirjeldatakse ka hoolsuskohustuse ja nõuetekohase menetluse pidevat tühistamist seoses lõimekiirusel saadud eksperimentaalsete geenipõhiste Covid-19 testravimite heakskiitmise ja reguleerimisega. Selles avalduses esitatud ohutussignaalid on nii tõsised, et tavaline otsus oleks geenipõhiste testravimite kasutamise viivitamatu peatamine.

Näitena viidatakse Ühendkuningriigi ametlikele suremusandmetele 2021. aasta jaanuarist oktoobrini, kus 18–39-aastaste suremus on nn “vaktsineeritute” seas kuni 7 korda kõrgem kui nn “vaktsineerimata” isikutel. Oma väidete toetuseks laiendab Covidi valdkonda, kus Eesti ametiasutused on kas ignoreerinud või tegutsenud vastupidiselt olemasolevatele tõenditele; 2 / 18 ebapiisavate andmete põhjal; varjates avalikkuse ja meditsiinitöötajate kriitilist teavet; ja/või eiratud tõendeid ravimiettevõtete võimaliku üleastumise kohta.

1–40 lisa kohta esitatud tõendite põhjal märgib avalduse esitaja: Ravimiametil ei ole olnud kriitilist teavet geenipõhiste testravimite ajutiseks heakskiitmiseks ja turustamiseks siseriiklikul ravimiturul. Sellest tulenevalt kutsutakse Eesti ametnikke üles viivitamatult tühistama kõik geenipõhised testravimid koos mis tahes avaldustega, et COVID-19 testravimid on “ohutud”, ning vastama mitmetele küsimustele, mis esitatakse kogu avalduses Covidi poliitika ja juhtimise eeskirjade eiramise kohta.

 

Avalduse esitaja lisab, et suure mõjuga ajakirjas Nature ilmunud artiklis märgitakse, et andmete kogumine ja esitamine COVID-19 pandeemia ajal on olnud nõuetele mittevastav. Seega on võime “teadust jälgida” halvenenud. USA haiguste tõrje keskus (CDC) tunnistas, et varjab andmeid väidetavalt politiseeritud põhjustel. Selle asemel, et teadust järgida, on “grupimõtlemine” juhtinud poliitikat, nii et teaduse põhimõtted on kõrvale jäetud. Fraas “teaduse järgimine” tähendab andmete jälgimist, kui need on käepärast, ja seetõttu on teadus hüpoteeside, teooriate ja järelduste muutmine vastavalt muutuvatele andmetele.

Kogu selle väidetava pandeemia jooksul on tervishoiutöötajaid ja avalikkust, kes tõstatavad küsimusi geenipõhiste testravimite ohutuse või tõhususe kohta, määritud ja vaigistatud tõenduspõhise meditsiini seisukohta, andmete läbipaistvust pooldavat, nõuetekohast riski/kasu analüüsi, ennetavat nõusolekut.

Antud videointervjuus Mark Zuckerbergiga ütleb Anthony Fauci: „See ei oleks esimene kord, kui see juhtuks, et vaktsiin, mis nägi esialgses ohutuses hea välja, tegi inimesed tegelikult halvemaks.” (vt ka Letter-to-ATAGI-TGA-FedHealth-8MarchFINALsignatures2.pdf (covidmedicalnetwork.com) (avaldatud 08.03.2022)).

 

Tutvu avaldusega täispikkuses SIIN.

Vaata eestikeelset EKSPERTARVAMUST, 08.03.2022, lk 1-17 SIIT ja ingliskeelset SIIT.

 

Foto: Kaido Haagen – Õiguskantsleri kantselei / Wikimedia Commons + ekraanikuva + Canva

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt