Saksamaal kaob 3. aprillist maskikohustus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. aprill 2022 kell 12:20Saksamaal kaotab alates 3. aprillist maskikohustuse, pea kaks aastat väldanud maskinõue jääb esialgu veel kehtima vaid ühistranspordis ning meditsiini- ja hoolekandeasutustes, vahendab ERR.

 

Saksamaa kehtestas maskikohustuse kolm kuud pärast seda, kui riigis registreeriti esimene koroonaviiruse juhtum ehk maskid on olnud kohustuslikud alates aprillist 2020. Esialgu olid maskid kohustuslikud ühistranspordis ja ostlemisel, tasapisi laiendati maskikohustust ka mujale.

Kuid alates 3. aprillist ei pea enam maske kandma avalikes kohtades, näiteks poodides, restoranides, kultuuriasutustes või ametiasutustes. Ka koolides pole maskid enam kohustuslikud. Maskinõue jääb kehtima edasi kahes valdkonnas: ühistranspordis ning meditsiini- ja hooldussektoris.

Kuid ka üritustele pääsemiseks ei pea enam näitama ette koroonatõendit või negatiivset testitulemust, välja arvatud juhul, kui korraldaja seda ise nõuab.

Esimesed leevendused tehti Saksamaal 20. märtsil, kui üldiste reeglite asemel said tööandjad ise otsustada, kas rakendada testimist, maskikandmist või muid meetmeid.

Justiitsminister Marco Buschmann (FDP) on öelnud, et maskikohustus eeldab riiklikku ohtu, mida praegu enam pole. Siiski on liidumaadel endil võimalus maskikandmine teatud kohtades kohustuslikuks teha. Näiteks kirjutas Hamburgis viibiv Telegrami lugeja, et seal plaanitakse maskikohustust esialgu jätkata kuni aprilli lõpuni.

Nii nagu maski kandmise kohustus polariseeris inimesi, nii teeb seda ka maskikohustuse kaotamine. Mõned on õnnelikud, teised skeptilised. YouGov-i poolt esmaspäeval avaldatud avaliku arvamuse küsitluse järgi leidis 41 protsenti sakslastest, et nad soovivad siseruumides kaitsemaskide kandmist jätkata.

Kõik Eesti naaberriigid on juba maskikohustusest loobunud. Viimasena tegi seda Läti, kus maskid on alates tänasest vabatahtlikud. Eestis kaotatakse maskid alles 7. aprillil, võib-olla.

 

Allikas: ERR, lingid artikli sees

Foto: Shvets Anna / Pexels

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt