Telegrami uudised (nädal 4): piirangutes kahtlemine on vallutanud peavoolu, massiprotestilaine maailma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. veebruar 2022 kell 12:52Foto: kollaaž / Canva.com

Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 24.-30. jaanuar 2022. Möödunud nädalal täitus Telegramil üheksas tegutsemisaasta! 29. jaanuaril 2013 ilmus internetti aadress www.telegram.ee ja edasine on ajalugu… Aitäh perele ja sõpradele, kõikidele lugejatele, kaasautoritele ja koostööpartneritele! Ilma teieta ei oleks Telegrami!

 

Kui tahad meile sünnipäevaks rõõmu teha ja/või soovid koroonameetmete tühistamist nagu meiegi, siis tule neljapäeval kell 11 Toompeale Stenbocki maja ja Rüütelkonna hoone ette meelt avaldama!

 

1

https://www.telegram.ee/eesti/krista-fischer-kahe-doosiga-vaktsineeritutel-on-nakatumine-sarnane-vaktsineerimata-inimestega

Krista Fischer: kahe doosiga vaktsineeritutel on nakatumine sarnane vaktsineerimata inimestega

Endine teadusnõukoja liige, matemaatik Krista Fischer kommenteeris esmaspäeval, 24. jaanuaril Delfile, et koroonavaktsiinide kaitse omikroniga nakatumise vastu on väike.

Ta lisas, et “tõhustusdoosi saanutel on mõnevõrra väiksem tõenäosus nakatuda kui vaktsineerimata inimestel, kuid lihtsalt kahe doosiga vaktsineeritutel on nakatumine sarnane vaktsineerimata inimestega.”

Kas tõesti veel leidub inimesi, kes peavad õigustatuks koroonameetmeid ja -piiranguid?

 

2

https://www.telegram.ee/eesti/advokaat-paul-keres-valitsus-rikub-pohiseadust-piirangutest-tuleb-loobuda

Advokaat Paul Keres leiab, et valitsus rikub põhiseadust, piirangutest tuleb loobuda

Teadusnõukoda avalikustas teisipäeval põhjendused, miks mittevaktsineeritud inimeste lubamine üritustele kiirtestiga pole hea mõte, öeldes muu hulgas, et kui teste nõutakse ka vaktsineeritutelt, siis see ei suuna inimesi enam vaktsineerima (ja tõhustusdoosi saama).

Kerese sõnul on inimeste vaktsineerima sundimine piirangute abil seadusega vastuolus ja selliste põhjendustega majandust ja inimeste elusid kägistada on absurdne.

„Vabariigi valitsus võiks selle põhiseadusevastase olukorra ära lõpetada ja lasta inimestel naasta oma normaalse elu juurde, lasta ettevõtetel naasta normaalse elu juurde enne, kui siin on tõepoolest tükid taga,“ ütles Keres.

 

3

https://www.telegram.ee/eesti/keskerakond-tahab-kaotada-koroonapassi-7-veebruarist-uhiskond-peab-taas-avanema

Keskerakond tahab kaotada koroonapassi 7. veebruarist: ühiskond peab taas avanema

Neljapäeval selgus, et kõik riigikogu erakonnad toetavad põhimõtteliselt vajadust hakata valmistuma koroonatõendi siseriiklikust kasutamisest loobumiseks. Laupäeval andis ka valitsus teada, et hakkavad algaval nädala arutama koroonapiirangute võimalikku leevendamist.

Keskerakond teatas aga pühapäeval, et nemad teevad ettepaneku loobuda COVID tõendi nõudest Eestis juba alates 7. veebruarist.

Riigikogu liige Andrei Korobeinik kirjutas Facebookis: “Me usume, et piiranguid ei tohi hoida päevagi kauem, kui see on vajalik. Haiglate koormus on selgelt stabiliseerunud, intensiivravi vajavate patsientide hulk märkimisväärselt langenud. On aeg naasta elukorralduse juurde, kus arvestame viiruse olemasoluga, kuid ei lase sel meid juhtida ning kontrollida.”

 

4

https://www.telegram.ee/eesti/kohtu-hinnangul-ei-ole-vaktsineerimata-politseinike-ja-piirivalvurite-vallandamine-oigustatud

Kohtu hinnangul ei ole vaktsineerimata politseinike ja piirivalvurite vallandamine õigustatud

Reedel, 28. jaanuaril sai teatavaks oluline vahevõit, kui Tartu ringkonnakohus andis Kotkaristi kuldristiga pärjatud politsei- ja piirivalveameti komissar Kersti Nüüdile PPA vastu esialgse õiguskaitse ning leidis, et PPA-st vaktsineerimata töötajate vallandamine ei pruugi sisejulgeoleku tagamisele kuidagi kaasa aidata.

Kohus keelas Nüüdi vallandamise Covid-19 tõendi esitamata jätmise tõttu kuni kohtulahendi jõustumiseni.

Ringkonnakohus märkis, et hinnangud sellele, kuidas aitab vaktsineerimine ära hoida koroonaviirusega nakatumist, on olnud ajas muutuvad, ning seda vaktsiinide tõhususe kahjuks.

Kohus leidis, et isegi raskelt haigestumise tõttu oleks teenistujate eemalolek olnud üksnes ajutine, tuues näiteks, et ca 40 vaktsineerimistõendi puudumisel vallandatud töötajast oleks heal juhul lühikeseks ajaks haigestunud maksimaalselt 1-2 töötajat.

 

5

https://www.telegram.ee/maailm/rootsi-ei-soovita-alla-12-aastaseid-lapsi-koroona-vastu-vaktsineerida

Rootsi ei soovita alla 12-aastaseid lapsi koroona vastu vaktsineerida

Rootsi terviseamet teatas möödunud nädalal, et ei soovita vaktsineerida viie- kuni 11-aastaseid lapsi koroonaviiruse vastu. Nende hinnangul kaalu laste vaktsineerimisest saadav kasu riske üles.

Huvitaval kombel võttis laste massvaktsineerimises kaheldes sõna ka perearst Karmen Joller, kes seni on teinud väga aktiivset vaktsineerimiskampaaniat. Kas doktor on hakanud varasemalt väljaöeldut kahetsema?

 

6

https://www.telegram.ee/maailm/suurbritannia-tervishoiutootajad-nouavad-noorte-meeste-surmajuhtumite-kiiret-uurimist

Suurbritannia tervishoiutöötajad nõuavad noorte meeste surmajuhtumite kiiret uurimist

Tervisenõustamise ja taastamise meeskonna HART liikmed on ühinenud teiste akadeemikute ja tervishoiutöötajatega, et kutsuda üles viivitamatult uurima 15–19-aastaste noormeeste suremuse põhjusi seoses koroonavastase vaktsineerimisega.

Suurbritannia statistikaamet teatas äsja, et noorte meeste suremus on viimase kaheksa kuu jooksul märkimisväärselt tõusnud. Inglismaal ja Walesis on registreeritud vähemalt 65 lisasurma, Covidiga on neist seotud vaid kaks surmajuhtumit.

Loodame, et see uurimine algatatakse peagi, sest vastustest on huvitatud kogu maailm.

 

7

https://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik/uued-uuringud-naitavad-et-covid-oli-pandeemia-esimesel-aastal-vahem-surmav-kui-arvati

Uued uuringud näitavad, et COVID oli pandeemia esimesel aastal vähem surmav kui arvati

COVID-19 oli esimesel aastal peaaegu igas vanuserühmas vähem surmav kui varem arvati, selgub Stanfordi ülikooli metauuringute innovatsioonikeskuse (METRIC) uuendatud globaalsest uuringust. 2020. aasta suve ja jõulude vahel vähenes METRICi hinnangul nakkussurmade arv poole võrra mitmetes vanuserühmades, sealhulgas noorte omas, teistes vähem järsult.

Tuletame siinkohal meelde, et ka Eestis oli nn pandeemia esimesel aastal täielikult üle paisutatud. Ametlikud andmed kinnitavad, et esimese laine ajal oli päevas keskmiselt 15 positiivset PCR testi ning 2020. aastal oli haiglaravil vähem inimesi kui kui 2019. aastal.

 

Selle info valguses ei ole midagi imestada, et pandeemia-panikööre on ootamas kohtuistungid.

https://www.telegram.ee/maailm/rahvusvahelisele-kriminaalkohtule-esitatud-avalduses-suudistatakse-vaktsiinitoostuse-suurtegijaid-genotsiidis

Näiteks Rahvusvahelisele Kriminaalkohtule esitatud avalduses süüdistatakse vaktsiinitööstuse suurtegijaid genotsiidis

Süüdistus kuritegudes inimkonna vastu on esitatud 16-le rahvusvaheliselt tuntud terviseametnikule ja lobistile, teiste hulgas Valge Maja koroonaviiruse töörühma juhtiveksperdile Anthony Faucile ja Bill Gatesile.

Advokaat Reiner Fuellmich, ka farmakoloog ja Pfizeri endine juhtivametnik dr Michael Yeadon ja veel 6 hagi esitajat süüdistavad eelmainitud isikuid arvukates Nürnbergi koodeksi rikkumistes.

 

8

https://www.telegram.ee/maailm/lati-arstide-avalik-kiri-me-ei-tohi-vaikida-covid-19-politiseerimine-ja-arstieetika

Läti arstid saatsid riigiametnikele avaliku kirja: Me ei tohi vaikida!

26. jaanuaril kohalikus meedias avaldatud pöördumises tõid Läti arstid ja meedikud välja vastuolud Covid-19 politiseerimise ja arstieetika vahel.

Allakirjutanud sedastavad, et „Kahjuks on kõik, mis on seotud Covid-19, selle ennetamise ja raviga, politiseerunud ja muutunud omamoodi dogmaks, mille kahtluse alla seadmine või vaidlustamine on muutunud juba arsti professionaalsele karjäärile ohtlikuks.

Leiame, et arsti kohustus mitte “patsienti kahjustada” on arsti töö üks kõrgemaid väärtusi, mistõttu poliitikute praegune kavatsus surve all arste vaigistada (ähvardades litsentsi äravõtmisega) pole mitte ainult kõige otsesem oht demokraatiale, aga ka tõsine oht patsientide õigustele.“

Soovitame Läti meedikute pöördumist lugeda ka kõigil Eesti tervishoiutöötajatel!

 

9

https://www.telegram.ee/maailm/soome-epidemioloog-pandeemia-kestab-nii-kaua-kui-inimesed-sellesse-usuvad

Soome epidemioloogi Jussi Sane sõnul kestab pandeemia nii kaua kui inimesed sellesse usuvad, kirjutab Helsingin Sanomat.

Epidemioloogi vaatevinklist ei erine koroona teistest hingamisteede nakkushaigustest. Sane sõnul pole näiteks kindel, kas inimeste massiline testimine ja reaalajas nakatumiste tulemuste avaldamine on mõistlik.

USA teadlased David Robertson ja Peter Doshi kirjutasid juba detsembrikuus teadusajakirjas BMJ (end. British Medical Journal), et pandeemiad ei lõppe nakatumiste arvu langusega, vaid siis, kui neil pole rahva, meedia ja poliitilise eliidi silmis enam uudisväärtust.

 

10

https://www.telegram.ee/eesti/massiprotestid-vallutavad-maailma-kanadas-austrias-prantsusmaal-ettevalmistused-eestis

Massiprotestid vallutavad maailma, ettevalmistused käivad ka Eestis

29. jaanuaril päädis päevade pikkune rekade ja nende sõiduautodest saatjate retk Kanadas lõpp-peatusega pealinnas Ottawas, kus nüüd üle 50 000 veoauto ja üle miljoni inimese ei plaani enne oma kohtadelt lahkuda, kui peaminister Justin Trudeau tagasi astub. Põhjuseks – valitsuse poolne koroonameetmete, sh USA ja Kanada vaheliste veokiga kaubavedajate kohustuslike karantiinide, pealesurumine.

Peavoolumeedia on püüdnud sündmuse mastaapsust pisendada, ka „Aktuaalne kaamera“ pidas õigustatuks teatada, et Ottawasse kogunes mõnisada veokijuhti.

Ka Austrias jätkuvad tulihingelised koroonameetmete vastased massi protestid, sest alates 1. veebruaril jõustuva seaduse kohaselt hakatakse alates 15. märtsist neid, kes ei ole vaktsineerinud, trahvima. Vaktsineeritud inimestele leevenevad piirangud järk-järgult.

Rekade ja autode proteste planeeritakse Kanadast alanud momentumist jõudu saades kõikjal maailmas, näiteks Saksamaal, Soomes ja ka Eestis.

Facebookis jagatakse infot, et kohalik sõitev protest toimub samaaegselt neljapäeval, 3. veebruaril kell 11 Stenbocki maja ja Rüütlekonna hoone ees aset leidva koroonameetmete vastase meeleavaldusega.

Politseis ametlikult registreeritud Toompea piketi korraldajad ei ole seotud autode konvoi meeleavaldusega, mis näib olevat iseorganiseeruv rahvaalgatus. Loodame, et Toompeale saabuva rahumeelse massiga jõuab valitsusele kohale, et tõepoolest on viimane aeg koroonameetmetest ja -piirangutest loobumiseks.

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast. Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: kollaaž / Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt