Koroonatõendist loobumist toetavad kõik riigikogu fraktsioonid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. jaanuar 2022 kell 10:01Foto: riigikogu.ee

Kõik riigikogu erakonnad toetavad põhimõtteliselt vajadust hakata valmistuma koroonatõendi siseriiklikust kasutamisest loobumiseks nagu soovitas Keskerakonna esimees Jüri Ratas. Enamus viitab samas ka Ratase algatuse populistlikkusele, kirjutab ERR.

 

“Ma arvan, et see on osa sellest, mida Keskerakond täna teeb. Kui vaadata Keskerakonna üldist hoiakut, siis nende nõudmised on ju alati sellisel päiksepoolsel küljel. Kui kõik näevad, et omikroni laine hetkel kasvab ja me kõik ootame, et maratoni lõpusirge juba paistma hakkab, siis sel hetkel öelda, et me toome finiši lähemale, on loomulikult populaarne,” rääkis Keskerakonna koalitsioonipartneri Reformierakonna juhatuse liige Kristen Michal kolmapäeval ERR-ile.

Opositsioonilise Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (ERKE) liige Siim Pohlak ütles, et EKRE on jätkuvalt seisukohal, et koroonatõend tuleb kaotada ning viitas, et Keskerakond ei toetanud tema fraktsiooni sellekohast algatust.

Ratase suhtes oli kriitiline ka Isamaa poliitik, riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Priit Sibul, kes ütles, et ka tema meelest tuleks koroonatõend kui ebamõistlik kaotada ning taastada kiirtestimine.

“Seda on Isamaa juba pikka aega ette pannud. Kui valitsus jookseb koroonakriisi sündmustel ja lahendamistel sabas, siis Keskerakond jookseb ideedega Isamaa sabas,” rääkis Sibul. “Juba detsembri volikogus toetas Isamaa kiirtestide kasutuselevõttu. Ja kui see on alus ühiskonna korraldamisel, siis ei ole passil mingit vajadust. Uue tüvega nakatumise kasv ainult näitab seda, et nn koroonapass ei ole lahendus ühiskonna korraldamiseks,” rõhutas ta.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Lauri Läänemets ütle ERR-ile, et talle tundub idee koroonatõend kaotada ning hakata rohkem kiirteste kasutama, mõistlik, kuigi erinevalt valitsusest ei ole temal kasutada eksperte, kellelt täpsemaid hinnanguid saada.

Eesti peab valmistuma vaktsineerimistõendi siseriiklikuks kaotamiseks, teatas valitsuskoalitsiooni kuuluva Keskerakonna esimees Jüri Ratas kolmapäeval. “Peame hakkama tõsiselt ettevalmistusi tegema ka Covid-tõendite siseriiklikult kaotamise osas. See ei juhtu üleöö, see võtab rohkem aega. Aga minu meelest me peame sinnapoole liikuma,” kirjutas Ratas sotsiaalmeedias.

Teadusnõukoja juhi Toivo Maimetsa sõnul arutelu koroonatõendi siseriikliku kasutamise kaotamiseks järgmisel nädalal veel ei alga.

“Ei, järgmine nädal mitte,” ütles Maimets, täpsustamata, millal see juhtuda võiks. “Ma ei tea. Ma ei hakka pakkuma. Aga me kõik teame, et ühel päeval see juhtub,” lisas ta.

 

Allikas: ERR

Foto: riigikogu.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt