Krista Fischer: kahe doosiga vaktsineeritutel on nakatumine sarnane vaktsineerimata inimestega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. jaanuar 2022 kell 16:50Foto: Ken Mürk /ERR

Endine teadusnõukoja liige, matemaatik Krista Fischer kommenteeris täna Delfile, et koroonavaktsiinide kaitse omikroniga nakatumise vastu on väike.

 

“Tõhustusdoosi saanutel on mõnevõrra väiksem tõenäosus nakatuda kui vaktsineerimata inimestel, kuid lihtsalt kahe doosiga vaktsineeritutel on nakatumine sarnane vaktsineerimata inimestega.

“Pange ülalolev tsitaat nüüd koroonapasside konteksti ja sellesse võtmesse, et lähikontakti korral peavad ainult vaktsineerimata kooliõpilased kodudes isolatsioonis istuma.

Mida selliste piirangute kohta öelda?
Teaduspõhine?
Epidemoloogiliselt põhjendatud?
Võrded õigused?
Proportsionaalne?
Põhiseaduspärane?
Mitte ükski neist,” kommenteerib oma Facebooki seinal kasvatusteadlane Rea Raus.

 

Positiivsed koroonatestid on teinud Eestis uue rekordi, ööpäevaga tuvastati 5040 positiivset koroonatesti. Ööpäeva jooksul suri kolm koroonaviirusega nakatunud inimest, kellest üks oli vaktsineerimata.Sealjuures on 24. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas tavalisele gripihooajale iseloomulikult 321 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 225 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu. Nagu Sotsiaalministeerium äsja Telegramile kinnitas, siis ametlikus statistikas pannakse haiglaravi koroonanumbrite all kokku nii koroonahaiged kui ka teisel põhjusel haiglasse sattunud isikud, kellel koroonatest andis positiivse tulemuse.

Huvitaval kombel tõuseb nakatunute arv pea kõigis kõrgelt vaktsineeritud riikides, olenemata piirangute suurusest.

Allikas: Our World in Data

 

Millal tühistatakse mõttetuks muutunud koroonapassinõue ja piirangud?

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: Ken Mürk /ERR

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt