Video: Stockholmis avaldas üle 10 000 inimese meelt koroonapassi vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. jaanuar 2022 kell 9:25Foto: ekraanikuva

22. jaanuaril avaldati rohkem kui 120 linnas üle maailma meelt koroonameetmete vastu kuuenda ülemaailmse meeleavalduse Word Wide Demonstration raames. Rootsi pealinnas Stockholmis toimus suur koroonapasside vastane protest, kus osales üle 10 000 inimese. Rootsi võttis ühena viimastest riikidest Euroopas sel talvel kasutusele koroonapassi paar kuud tagasi, ent seda ainult suuremate ürituste tarvis.

 

Käesoleva aasta algusest laiendati koroonapassi kasutust alates 50 külastajaga sündmustele; kohvikusse ja spordisaali saab seal endiselt ilma koroonapassita. Maski soovitatakse alates jaanuarist kasutada ainult täiskasvanutel ja vaid ühistranspordis tipptundide ajal. Poes ja mujal siseruumides kellelgi maskikandmise kohustust ei ole.

Kuigi Rootsis on koroonapiirangud võrreldes teiste riikidega kordades väiksemad, kogunesid ka seal inimesed oma õiguste kaitseks ja koroonapassi kaotamise toetuseks 22. jaanuaril protestimarsile, mis päädis Sergels Torgi väljakul politsei andmetel ca 9000-10 000-pealise meeleavaldusega. Kohalike endi sõnul oli osalejaid pigem 20-30 000.

 

Huvitaval kombel tõuseb nakatunute arv pea kõigis kõrgelt vaktsineeritud riikides, olenemata piirangute suurusest. Lisasime võrdlusesse ka Eesti:

 

Uuri ise: Our World in Data

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt