Taani leevendab koroonapiiranguid vaatamata omikroni tüve suurele levikule

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. jaanuar 2022 kell 17:20Taani leevendab koroonapiiranguid vaatamata omikroni tüve hoogsale levikule: Taani valitsus plaanib 31. jaanuaril võtta veel täiendavalt piiranguid maha. “Valitsus ei oleks toetanud taasavamist, kui seda poleks väga selgelt soovitanud nii meie enda kui ka väliseksperdid,” sõnas Taani terviseminister Magnus Heunicke.

 

Koroonapiirangute leevendamisest esimesena teatanud Jyllands-Posteni sõnul lõpevad piirangud kuuvahetusel. Ajalehe andmetel ei liigita Taani nakkushaiguste komisjon COVID-19 enam üldiseks probleemiks.

Peaminister Mette Frederiksen kinnitas samuti, et piirangute mahavõtmine põhines valitsuse juures asuva epideemiakomisjoni soovitustel. Inimesed saavad taas külastada näiteks kinosid, muuseume, loomaaedu ja teatreid, samuti on lubatud piiratud pealtvaatajate arvuga nii sise- kui ka välistingimustes toimuvad spordiüritused.

Inimestel on kohustus kanda enamikes kohtades maski ja esitada vaktsineerimispass või negatiivne test.

 

Omikron-tüvi levib hoolimata piirangutest

Taani oli aastavahetusel kuu aega peaaegu täielikus lukustuses. Koolid ning spordi- ja kultuuriasutused avati taas veidi üle nädala tagasi. Esialgu jäid kehtima ka restoranide lahtiolekuaegade piirangud. Koroonapassi nõutakse praegu veel ka näiteks Taanis ühistranspordis, koolides, kultuurikohtades, töökohtades ja restoranides.

Covid-19 haigete arv Taani haiglates on aga vaatamata sulgemistele ühtlustunud kõrgele tasemele. Esmaspäeval vajas haiglaravi ligi 900 koroonahaiget, mis on pandeemia ajal rekordarv. Mõnel patsiendil aga diagnoositakse Covid-infektsioon alles siis, kui nad on muudel põhjustel haiglasse viidud. Intensiivravi patsientide osakaal aga väheneb.

Uute koroonaviirusnakkuste arv Taanis ei ole oluliselt vähenenud. Esmaspäeval oli riigis ligi 38 000 uut nakatumist. Taanis elab umbes 5,8 miljonit elanikku.

Ka Soomes teatasid mõned haiglapiirkonnad reedel Iltalehtile, et on valmis koroonaviiruse definitsiooni leevendama.

 

Allikad: Iltalehti, Objektiiv

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt