Teadusnõukoja liige Andres Merits: Covid-19 vastase meetmena on desovahendid üsna kasutud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. september 2021 kell 15:42Foto: st.ut.ee + Canva

Tundub, et teaduse religioonis on hiljuti tehtud muudatus, sest valitsust nõustava teadusnõukoja liige Andres Merits teatas Telegramile antud kommentaaris, et Covid-19 vastase meetmena on desovahendid üsna kasutud.

 

Milliseid tundeid selline “paljastus” sinus tekitab? Alates koroonanonsensi algusest on need totrad desovahendid religioossete ornamentidena “ilustanud” enamikku ühiskondlikult kasutatavaid ruume nagu mingi altar, millelt tuleb pühavett endale käte peale lasta. Olen näinud inimesi seda löga nii paksult kätele panemas, et neil pritsib seda lausa jalanõude peale.

Mõned ehk mäletavad, et kohe koroonajama alguses teatasid teadlikumad arstid, et alkohol ei tapa viirust, vaid kloor. Aga desovahend on alkohol. Miks seda jama siis propageeritakse, kui teaduslikult pole sellel mingit kasutegurit viiruse vastu võitlemisel? Sest teadusest on saanud religioon, nagu seda tunnistas ka teine teadusnõukoja liige Krista Fischer Eesti Ekspressile antud intervjuus.

Hiljuti ilmus Postimehes kohtuarst Ilona Drikkiti artikkel “Häiritud reaalsus või uus normaalsus”, milles arst selgitab, et koroonameetmed ei ole õigustatud, teaduslikud uuringud maski kandmise kasulikkuse kohta on puudulikud ning PCR-testiga ei saa määrata, kas inimene on haige või nakatunud: “Selle kõige tulemusena on tekkinud uus määratlus – koroonakius, mille potentsiaalsed ohvrid oleme kõik.”

Seega pöördusin taas teadusnõukoja liikme Andres Meritsa poole sooviga saada kommentaar kohtuarst Ilona Drikkiti artiklile. Sellest kommentaarist tuligi muuhulgas välja ammu vandenõuteoreetikutele ja lamemaalastele teada olnud fakt: desovahend on kasutu. Tulles vastu Andres Meritsa soovile, avaldan tema kirja täispikkuses.

Tere

Ma ei usu, et valdkonda ja teemat mitte (või vähemalt põhjalikult) tundva inimese arvamuse kommenteerimine on vajalik ja põhjendatud. Inimene võib muidugi oma arvamust avaldada, kuid kui väljuda oma kompetentsi raamidest, on paraku lihtne eksida.

Näiteks oleks minu arvamus kohtumeditsiini küsimustes kahtlemata väga ebaprofessionaalne.

Lühidalt, kõik need seisukohad on ekslikud ning need on korduvalt ja vee

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt