Kiik: piirangud võiks järk-järgult kaotada veebruari jooksul

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. jaanuar 2022 kell 18:12



Foto: Henri-Kristian Kirsip – Riigikantselei / Wikimedia Commons

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige sõnul peab valitsus paika panema piirangutest väljumise kava, kuid maskikohustusest loobumist ta esialgu ei soovita. Teistest piirangutest võiks Kiige hinnangul loobuda järk-järgult veebruari jooksul, kirjutas ERR täna. Keskerakonna fraktsiooni ettepanek loobuda vaktsineerimispassi nõudest alates 7. veebruarist põhineb ministri sõnul ootusel, et selleks ajaks jõuaksid valitsus ja tervisevaldkonna eksperdid ettepanekut hinnata ja kokkuleppele jõudes selle ka ellu viia.

 

Kiige sõnul on koroonaviiruse tõttu haiglasse sattunute osakaal viimastel nädalatel stabiliseerunud ning nii viiruse tõttu ravi vajavate inimeste arv kui ka intensiivravi vajajate hulk on kolm korda madalam kui möödunud kevadel nakatumiste tipu ajal. “Sellest tulenevalt on meie positsioon, et on aeg liikuda piirangute leevendamisega edasi ning aus ja õiglane oleks järk-järgult avada erinevad vabaajategevused ja meelelahutus neile, kes mistahes põhjusel on jäänud seni vaktsineerimata, või kel on esmasest vaktsiinist üheksa kuud möödas, aga pole tõhustusdoosi veel teinud,” ütles Kiik.

Maskikohustusest Kiik niipea loobuda ei soovi, aga terviseministri sõnul oleks mõistlik ka vaadata üle lähikontaktsete eneseisolatsiooni küsimus. Vaktsineeritud ja läbipõdenud lähikontaktsed ei pea jääma eneseisolatsiooni, kuid vaktsineerimata inimesed peavad, aga arutatakse seda, et kui inimesel sümptomeid ei ole, kas ta võib tulla elutähtsat teenust pakkuma või mitte.

Teadusnõukoja liige, Tartu Ülikooli molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson kommenteeris, et mõistab ühelt poolt inimeste soovi piirangud lõpetada, sest nad on pandeemiast väsinud, aga ta ei kiirustaks piiranguid kohe maha võtma, sest pandeemia tõusuhari ei ole meie jaoks veel läbi.

“Riigid, kes lõpetavad piiranguid, näiteks Suurbritannia, Taani, Prantsusmaa – neil hakkasid nakatumise tõusud meist varem peale. Ja me teame, et tõusufaas kestab kolm kuni viis nädalat. Me oleme neist mõned nädalad tagapool, aga tahame piirangud lõpetada samaaegselt,” rääkis Peterson.

“Samal ajal me kuuleme, et meie perearstid on koormatud. Et haiglates on arstid nakatunud ega saa tööle tulla. Et lasteaiatöötajad on nakatunud ja peavad olema kodus. Samamoodi kooliõpetajad. Et poodides pole inimesi, kes suudaks teisi inimesi teenindada. Siin on tasakaalu otsimine väga oluline asi,” lisas ta.

Peterson ütles, et piiranguid tuleks leevendada järkjärgult ja selleks peab ka teadusnõukoda konsensuse kujundama, aga praegu pole seda tekkinud.

 

Allikad: ERR 1, ERR 2

Foto: Henri-Kristian Kirsip – Riigikantselei / Wikimedia Commons

 

Toimetas Sander Soomaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt