Sundseis: Eesti peab koroonavaktsiine juurde ostma veel 28 miljoni euro eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. detsember 2022 kell 11:15Delfi Forte kirjutas eile, et Eesti on Euroopa Liidu ühishangetega liitumise tõttu sunnitud kulutama kümneid ja kümneid miljoneid eurosid koroonavaktsiinidele, millega meil midagi peale pole hakata. Nimelt ei käi vaktsineerimas enam suurt keegi.

 

Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna juhataja Heli Laarmann tõdes Fortele, et 6. detsembri seisuga on Eestis juba olemas 1,4 miljonit doosi COVID-19 vaktsiini. Neist enam kui kaks kolmandikku moodustavad USA ravimihiiu Pfizeri vaktsiinid.

Pfizeri lepingu alusel on 2023. aastal Eestile ette nähtud veel 1 305 000 doosi, lisaks tuleb aasta algul saadetis Modernalt.

Tervise- ja tööminister Peep Peterson ütles selle nädala riigikogu infotunnis: “Hetkel oleme planeerinud umbes 28 miljonit eurot järgmiseks eelarveaastaks nende sundtarnete tasude tasumiseks.“

Laarmanni sõnul toimuvad praegu Euroopa Komisjoni juhtimisel Pfizeriga läbirääkimised, et muuta lepingutingimusi paindlikumaks ja praegusele olukorrale vastavamaks.

Kokku on Eesti tellinud 6,7 miljonit vaktsiinidoosi. Jääb arusaamatuks, kellele sooviti kõik need doosid sisse süstida, kui meie rahvaarv on kõigest 1,3 miljonit…

 

Allikad: Delfi Forte, ERR

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt